Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Grippi haigestumine hakkas aasta esimesel nädalal kasvama

Haigestumine gripisarnastesse nakkustesse kasvas eelneva nädalaga võrreldes 50 protsendi võrra. Sentinel süsteemi andmeid kasutades võib hinnata grippi haigestumuse intensiivsust Eestis keskmiseks ja levikut laialdaseks. Grippi diagnoositi Jõgevamaal, Tartumaal, Harjumaal, Lääne-Virumaal ja Tallinnas.

Etioloogiline struktuur

Esimesel nädalal sai positiivse kinnituse 27 A gripi proovi ja 2 B gripiproovi. Positiivse kinnituse saanutest A gripiviirustest 20 puhul oli tegemist viirusega H1N1 (2009).  

Gripiviiruste osakaal moodustas laboratoorse kinnituse saanud proovidest vastavalt 39 protsenti A gripiviirust ja 3 protsenti B gripiviirust. Paragripiviiruste osakaal on 32 protsenti, adenoviiruste - 19 protsenti,  viis protsenti oli RS viiruseid ja veidi üle ühe protsendi metapneumoviirust.

Haigestumine Euroopas ja naabririikides

29-st Euroopa Liidu liikmesriigist 17 on teada andnud grippi haigestumise tõusust.  Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel  on haigestumuse intensiivsus  kõrge Taanis, Iirimaal, Inglismaal ja Norras, madal - Austrias, Küprosel, Tsehhis, Lätis, Leedus, Poolas, Slovakkias, Sloveenias, Rootsis ja Ungaris. Teistes riikides hinnatakse haigestumuse intensiivsust keskmiseks.

Vaata lisaks:
Kuidas hoiduda gripist