Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Gripiblogi, 53. nädal: domineerivaks viiruseks on rinoviirus

Ajavahemikul 28.detsember kuni 3.jaanuar pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 2945 inimest, kellest 20% moodustasid lapsed.

Kõige enam oli registreeritud pöördumisi Tallinnas, Tartumaal, Narvas, Ida-Virumaal ja Pärnumaal. Ühtegi kinnitatud gripijuhtu sel nädalal ei leitud. Jätkuvalt ringleb Eestis sel hooajal peamiselt rinoviirus.
 

Olukord Euroopas

Euroopa gripiseire võrgustiku ja WHO andmetel püsib nii Euroopa Liidus kui mujal maailmas grippi haigestumise intensiivsus jätkuvalt madalal tasemel. Erinevad hügieeni- ja füüsilise distantsi hoidmise meetmed, mis on rakendatud SARS-CoV-2 viiruse leviku vähendamiseks, on tõenäoliselt mänginud rolli ka gripiviiruse leviku vähendamisel.
 

Viirusnakkuse tunnused

Ülemiste hingamisteede viirusnakkuse tunnused on üldjuhul nohu, köha, kurguvalu ja palavik. Paljudel juhtudel põetakse haigus läbi kergelt, väikese palaviku ja eriliste sümptomiteta. Kliinilise pildi järgi on raske eristada, millise konkreetse viirusega on tegu. Selle saab täpselt kindlaks määrata vaid viroloogialaboris.

Üldjuhul piirduvad haigusnähud ülemiste hingamisteedega, mille sümptomiteks on nohu, köha ja väike palavik. Kuid nagu gripi puhul võib ka paragripi, RSV ja adenoviiruste nakkuse korral tekkida kopsupõletik. Spetsiifiline ravi puudub. Vajadusel kasutatakse haigusnähte leevendavat, toetavat ravi, milleks on palaviku alandamine, valuvaigistid, rohke vedeliku joomine ja hingamist kergendavad ravimid.

Gripp on äge viiruslik haigus, mis levib puhangute, epideemia ja pandeemiana. Kõige enam haigestuvad grippi lapsed, kuid hospitaliseerimised ja surmajuhud tekivad peamiselt eakate, krooniliste haigustega inimeste hulgas.

Veel uudiseid samal teemal

24.11.2022

Nädala jooksul lisandus 10 gripiviiruse ja 2224 COVID-19 juhtu

46. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 3785 inimest, 43%  kõikidest haigestunutest olid lapsed. Laboratoorselt kinnitati kümme gripiviiruse juhtu, nendest üheksa A-grippi ja üks B-gripp. COVID-19 juhtumeid lisandus 2224, millest 491 olid laboratoorselt kinnitatud.

17.11.2022

Malaaria riskipiirkondadesse reisimisel tuleb pidada nõu arstiga

Malaaria võib kulgeda raskelt. Seetõttu on oluline riskipiirkondadesse sõites  kasutada sääserünnet ennetavaid meetmeid ning kemoprofülaktikat. Ennetuseks määratakse reeglina kemoprofülaktika juba enne reisi. Selleks on vajalik õigeaegselt pöörduda reisimeditsiiniga tegeleva tervishoiuteenuse osutaja poole.