Sa oled siin

Gripiblogi: 50. nädal: grippi haigestumine kahekordistus

Selle aasta 50. nädalal ehk perioodil 9.-15. detsembril pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2964 inimest, arsti poole pöördunutest 49,8 protsenti olid kuni 15-aastased lapsed.

Kuigi eelmise nädalaga võrreldes kahekordistus grippi haigestunute arv, püsib haigestumuse intensiivsus jätkuvalt madalana. Laboratoorselt kinnitatud gripiviiruste arv on kasvutrendil, gripiviiruse levikut hinnatakse  endiselt piiratud, püsivat levikut ei ole veel täheldatud.

Gripiviirusega seotud  haigestumisi registreeriti Tallinnas, Ida-Virumaal, Pärnumaal, Tartumaal ja Võrumaal. Terviseametile laekunud andmetel vajas hooaja algusest hospitaliseerimist 12 kuni viiteistkümneaastast last. 

Laboratoorselt on kinnitatud 6 A-gripiviirust ja 8 B-gripiviirust. Gripitaoliste haiguste tekitajaks on endiselt rino- (23,8%) ning paragripiviirused (15,3%).

Hooaja algusest on alatüpeeritud  2 A-gripiviirust ja 21 B-gripiviirust. Kõik A-gripiviiruste tüved olid A(H1N1)pdm09 ja B-gripiviirustel Victoria.

Enim haigestuvad jätkuvalt kuni 5-aastased lapsed. Varasemate aastate samade perioodidega võrreldes püsis  haigestumus samal tasemel või veel madalamal. Eestis registreeritakse hetkel rohkem B-gripiviirusega seotud haigusjuhte.  Kuna A-gripiviirus on juba jõudnud ringlusse, siis suure tõenäosusega lähimal ajal võime oodata grippi haigestumiste olulist kasvu.

Terviseamet tuletab meelde, et gripihooajal aitab tervist hoida ja haiguse levikut vältida ka õige käitumine nii enne haigestumist kui haiguse põdemise ajal. „Seoses saabuva koolivaheajaga on hea korrata tõsiasja, et haigusnähtude ilmumisel on oluline jätta laps koju kuni tervenemiseni. Võimalusel vältige massüritusi, haige lapsega ei tohiks minna ei kinno ega spaasse,“ ütles terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova, kelle sõnul tuleks lastele õpetada ka seda, et nad ei kasutaks teiste laste joogipudeleid ja lusikaid ega hõõruks pesemata kätega silmi. „Kindlasti tuleb meeles pidada, et köhides ja aevastades tuleb nina ja suu salvrätiga katta. Kasutatud salvrätik tuleb kohe pärast kasutamist ära visata ja pesta käed seebiga.“

 

 

Veel uudiseid samal teemal

10.07.2020

COVID-19 blogi, 10. juuli: ööpäevaga lisandus 2 positiivset testi tulemust

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 445 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 2 positiivset testi tulemust.

09.07.2020

COVID-19 blogi, 9. juuli: ööpäevaga lisandus 8 positiivset testi tulemust

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 481 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 8 positiivset testi tulemust.