Sa oled siin

Gripiblogi, 45. nädal: kinnituse leidis esimene A gripiviiruse juht

 Kinnituse leidis esimene A gripiviiruse juht

45. nädalal ehk perioodil 4.-10. november pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2957 inimest, laboratoorse kinnituse leidis ka esimene A-gripiviiruse juht.

50 protsenti arsti poole pöördunutest olid kuni 15-aastased lapsed, vanuserühmade järgi haigestuvad jätkuvalt enim kuni viieaastased lapsed.

Etioloogilise struktuuri arvestuste alusel saab öelda, et 22 protsenti haigusjuhtudest põhjustasid erinevad mikroorganismid, viirusliku etioloogiaga haigestumiste arv moodustab 78%  protsenti.  Viirustest enim leitakse endiselt rinoviirust (30%), adenoviirust(16%)  ning paragripiviirust(18%).

Gripitaolistesse haigustesse ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine püsib stabiilsena ning endiselt madalal tasemel. Registreeritakse üksikud gripiviirusega seotud juhte, püsivat gripiviiruse levikut veel ei ole täheldatud. Sel nädalal sai laboratoorse kinnituse veel üks B ja esimene A gripiviirus.

Haigestumine Euroopa regioonis

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal kõigis Euroopa regiooni riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei ole veel täheldatud üheski riigis, kuid registreeritakse üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte.

Veel uudiseid samal teemal

Kogu maailmas on registreeritud on  4587 laboratoorselt kinnitatud 2019-nCoV  haigusjuhtu
28.01.2020

2019-nCOV ametlikud andmed 28.01.2020

Kogu maailmas on registreeritud  4587 laboratoorselt kinnitatud 2019-nCoV  haigusjuhtu. Euroopas on kinnitatud 3 juhtu Prantsusmaal, kõik haigestunud olid eelnevalt viibinud Wuhani linnas. 1 Saksamaal kinnitatud haigusjuht oli olnud eelnevalt lähikontaktis Hiinas koroonaviirusesse nakatunud isikuga.

Uut tüüpi koroonaviirus 2019-nCOV ei levi Hiinast saabuvate kaupadega
28.01.2020

Hiinast saabunud postipakiga koroonaviirust ei saa

Uut tüüpi koroonaviirus 2019-nCOV ei levi Hiinast saabuvate kaupadega, seega võib Eestis populaarseid internetist tellitud postipakke viirusesse nakatumist kartmata vastu võtta ja avada.