Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Gripiblogi, 43. nädal: lisandus neli A-gripiviiruse juhtu

43. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 3959 inimest, 36% kõikidest haigestunutest olid lapsed.  Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 297,7.

43.nädalal kinnitati laboratoorselt neli A-gripiviiruse juhtu.

Ägedate ülemiste hingamisteede respiratoorsete nakkuste sihipärase uuringu kaudu (sentinel-seire) registreeritud andmete põhjal saab haigestumise intensiivsust hinnata madalaks, registreeritakse üksikud gripijuhud. Haigestumus kasvas kuni 5-aastaste laste ning vanemaealiste hulgas, vastavalt 13,6% ja 71,4% võrra. Haigestunute seas on enim kuni 5-aastaseid lapsi.

Ägedate ülemiste hingamisteede respiratoorsete nakkuste sihipärase uuringu (sentinel-seire) alusel arvutatud etioloogiline struktuur ei ole muutunud. Peamiseks haigestumise põhjustajaks on endiselt rinoviirused.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel hospitaliseeriti hooaja algusest gripi tõttu viis patsienti, neist üks alla 4-aastane laps ja neli vanemaealist patsienti.

2022. aastal on tasuta gripivaktsiin kättesaadav üld- ja erihoolekande teenusel olevatele inimestele, kõigile üle 60-aastastele, rasedatele, kuni 7-aastastele lastele ning gripi riskirühma kuuluvatele alaealistele. Tasuta vaktsiinid on kättesaadavad perearstikeskustest ja valitud apteegitest. Loe lisa veebist.