Sa oled siin

Gripiblogi, 16. nädal (13.–20. aprill): kevad on grippi tublisti taltsutanud

Aprilli kolmandal nädalal (13.-20.04) pöördus arstide poole ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu 3430 inimest, haigestunutest 21 protsenti olid lapsed. 

Grippi haigestumus on langustrendis, haigestumine ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse püsib stabiilsena.  Siiski ei ole gripitaolistesse nakkustesse haigestumine jõudnud veel hooajavälisele tavatasemele. Kahjuks ei ole võimalik määrata, millise konkreetse patogeeniga võib see olla seotud, kuna laboratoorseid uuringuid on tehtud vähe.

Gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärase uuringu (sentinel-seire) andmetel võib hinnata grippi haigestumuse intensiivsust praegu madalaks. Ühtegi gripijuhtu kõnealusel perioodil laboratoorselt ei kinnitatud.

Tervise- ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on Eestis hooaja algusest alates hospitaliseeritud hooajagripi tõttu 575 patsienti. Kuue haigla andmete põhjal hooajal vältel gripi tõttu intensiivraviosakonda sattunud 21 inimest, neist on gripi tõttu surnud 12 inimest vanuses üheksa kuud kuni 85 aastat: kõik nad kuulusid riskirühmadesse.  

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Pixabay
31.05.2020

COVID-19 blogi, 31. mai: ööpäevaga lisandus 4 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 694 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 0,6 protsenti ehk 4 inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel oli kõigil neljal juhul tegemist Harjumaal elava inimesega, neist kolme elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna.

Foto: Pixabay
30.05.2020

Algaval suplushooajal tõuseb seiratavate veekogude arv

Suplushooaja avamiseks 1. juunil on tänase seisuga valmis 53  supluskohta, mille rannad on heakorrastatud ning mille veekvaliteet on kõikjal  nõuetele vastav.

Veekvaliteedi seiret tehakse kokku  85 supluskohas, neist 37 on mererannad ja 48 siseveekogu. Esmakordselt  on vee kvaliteet jälgimise all üheksas uues supluskohas.