Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Gripiblogi, 13. nädal: lisandus 743 A-gripiviiruse juhtu

13. nädalal (28. märts-3. aprill) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 5 779 inimest, mida on 9% vähem, kui sellest eelneval nädalal. Pöördujatest 27% moodustavad lapsed.

Grippi haigestunute arv kahekordistus, laboratoorselt kinnitati 743 A-gripiviirust.

Gripiviirust registreeriti 116% rohkem kui 12. nädalal. Gripiviirusesse haigestumine on juba kolmandat nädalat kasvutrendis.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel vajas eelmisel nädalal seoses gripiviirusega haiglaravi 13 patsienti. Hooaja algusest on täpsustatud andmetel  hospitaliseeritud gripi tõttu 156 patsienti.

Käesoleva hooaja jooksul on gripist tingitud tüsistuste tõttu surnud kolm inimest, vanuses üle 70-aasta ning tõsiste kaasuvate haigustega. Keegi ei olnud gripi vastu vaktsineeritud.

Kokku on hooaja algusest laboratoorselt kinnitatud 7158 gripijuhtumit.  Terviseameti andmetel ringleb Eestis A-gripiviiruse alatüüp (H3).

Haigestumine Euroopas

Haigestumus kasvab ka mujal Euroopa liikmesriikides, peamiselt Euroopa lääne- ja keskosas. Endiselt on haigestumus kõrgem Serbias, Hollandis, Taanis, Sloveenias, Prantsusmaal, Belgias, Ungaris, Gruusias, Bulgaarias, Rumeenias ja Luksemburgis. Registreeritud on nii A- kui ja B-gripiviiruseid. Gripiseirevõrgustiku andmetel on Euroopa regioonis ringlemas peamiselt A(H3) gripiviirused.

Veel uudiseid samal teemal

19.07.2022

Lisandus kaks ahvirõugetesse nakatumist

Terviseameti nakkushaiguste laboris kinnitati 18. juulil kaks ahvirõugete juhtu, kokku on Eestis ahvirõugetesse nakatumine tuvastatud neljal patsiendil.

Eestis tuvastati esimene ahvirõugete juhtum
28.06.2022

Eestis tuvastati esimene ahvirõugete juhtum

Täna kinnitati Terviseameti nakkushaiguste laboris Eestis esimene ahvirõugete juhtum. Patsient sai nakkuse välisriigis viibides. Terviseametile teadaolevalt puuduvad tal lähikontaktid Eestis. Patsiendil esinevad ahvirõugetele iseloomulikud sümptomid. Nakatunu on keskealine meesterahvas. Tegemist on seni ainsa ahvirõugete juhtumiga Eestis.