Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Gripiblogi, 12. nädal: lisandus 344 A-gripiviiruse juhtu

12. nädalal (21-27.03.2022) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 6 326 inimest, mida on 9% vähem, kui sellest eelneval nädalal. Pöördujatest 23% moodustasid lapsed.

Laboratoorselt kinnitati 344 A-gripiviirust. Võrreldes eelmise nädalaga registreeriti gripiviirust 65% rohkem. Viimased kaks nädalat on olnud märgata haigestumise kasvu.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse esialgsetel andmetel vajas eelmisel nädalal gripiviiruse tõttu haiglaravi kuus patsienti. Hooaja algusest on gripi tõttu hospitaliseeritud 143 inimest.

Sel hooajal on gripist tingitud tüsistuste tõttu surnud kolm inimest. Kõik on olnud üle 70-aastased, vaktsineerimata ja tõsiste kaasuvate haigustega.

Kokku on hooaja algusest laboratoorselt kinnitatud 6 415 gripijuhtumit. Terviseameti andmetel ringleb Eestis A-gripiviiruse alatüüp (H3).

Haigestumine Euroopas

Haigestumus kasvab ka mujal Euroopa liikmesriikides, peamiselt Euroopa lääne- ja keskosas. Ungari, Prantsusmaa, Belgia, Holland, Sloveenia, Itaalia, Serbia ja Hispaania teatasid hooajalise gripi aktiivsuse tõusust. Registreeritud on nii A- kui ja B-gripiviiruseid. Gripiseirevõrgustiku andmetel on Euroopa regioonis ringlemas peamiselt A(H3) gripiviirused.

Veel uudiseid samal teemal

18.03.2024

Puukentsefaliidi juhtude arv on Eestis viimaste aastatega pea kolmekordistunud

Eelmisel aastal haigestus puukentsefaliiti 209 inimest. Terviseameti andmetel on puukentsefaliidi juhtude arv Eestis viimase kolme aastaga pea kolmekordistunud. Puugid muutuvad aktiivseks varakevadel, mil temperatuur on püsivalt üle 5-7 kraadi. Seega on just praegu õige aeg end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida.

21.12.2023

Nädalaga lisandus 236 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 236 gripiviiruse juhtu. Alanud on gripiviiruse epideemiline levik.