Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Gripiblogi, 11. nädal: lisandus 2 B-gripiviiruse ja 206 A-gripiviiruse juhtu

Gripiblogi, 11. nädal: lisandus 2 B-gripiviiruse ja 206 A-gripiviiruse juhtu

11. nädalal (14.-20. märts) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 6945 inimest, mida on 7% vähem kui kümnendal nädalal. Pöördujatest 20% moodustasid lapsed.

Laboratoorselt kinnitati 206 A-gripiviirust ja 2 B-gripiviirust, mida on 40% rohkem kui kümnendal nädalal.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel vajas eelmisel nädalal seoses gripiviirusega haiglaravi üks patsient. Hooaja algusest on gripi tõttu hospitaliseeritud 137 patsienti.

Käesoleva hooaja jooksul on gripist tingitud tüsistuste tõttu surnud kolm inimest, kes olid vanuses üle 70-aasta ning tõsiste kaasuvate haigustega. Keegi ei olnud gripi vastu vaktsineeritud.

Kokku on hooaja algusest laboratoorselt kinnitatud 6071 gripijuhtumit. Terviseameti andmetel ringleb Eestis A-gripiviiruse alatüüp (H3).

Haigestumine Euroopas

Euroopa regioonis on grippi haigestumine langustrendis. Gripiseirevõrgustiku andmetel on Euroopa regioonis ringlemas peamiselt A(H3) gripiviirused.

Veel uudiseid samal teemal

18.03.2024

Puukentsefaliidi juhtude arv on Eestis viimaste aastatega pea kolmekordistunud

Eelmisel aastal haigestus puukentsefaliiti 209 inimest. Terviseameti andmetel on puukentsefaliidi juhtude arv Eestis viimase kolme aastaga pea kolmekordistunud. Puugid muutuvad aktiivseks varakevadel, mil temperatuur on püsivalt üle 5-7 kraadi. Seega on just praegu õige aeg end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida.

21.12.2023

Nädalaga lisandus 236 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 236 gripiviiruse juhtu. Alanud on gripiviiruse epideemiline levik.