Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Gripiblogi, 11. nädal: lisandus 2 B-gripiviiruse ja 206 A-gripiviiruse juhtu

Gripiblogi, 11. nädal: lisandus 2 B-gripiviiruse ja 206 A-gripiviiruse juhtu

11. nädalal (14.-20. märts) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 6945 inimest, mida on 7% vähem kui kümnendal nädalal. Pöördujatest 20% moodustasid lapsed.

Laboratoorselt kinnitati 206 A-gripiviirust ja 2 B-gripiviirust, mida on 40% rohkem kui kümnendal nädalal.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel vajas eelmisel nädalal seoses gripiviirusega haiglaravi üks patsient. Hooaja algusest on gripi tõttu hospitaliseeritud 137 patsienti.

Käesoleva hooaja jooksul on gripist tingitud tüsistuste tõttu surnud kolm inimest, kes olid vanuses üle 70-aasta ning tõsiste kaasuvate haigustega. Keegi ei olnud gripi vastu vaktsineeritud.

Kokku on hooaja algusest laboratoorselt kinnitatud 6071 gripijuhtumit. Terviseameti andmetel ringleb Eestis A-gripiviiruse alatüüp (H3).

Haigestumine Euroopas

Euroopa regioonis on grippi haigestumine langustrendis. Gripiseirevõrgustiku andmetel on Euroopa regioonis ringlemas peamiselt A(H3) gripiviirused.

Veel uudiseid samal teemal

12.10.2023

Kinnitati esimene A-gripiviiruse juht, kokku on tuvastatud neli gripijuhtu

Sel nädalal kinnitati laboratoorselt esimene A-gripiviiruse juht, kokku on registreeritud neli gripijuhtu. Laialdast gripilevikut ei ole veel täheldatud.

05.10.2023

Oktoobris algas ülemiste hingamisteede haiguste hooaeg

Sellest nädalast algas ülemiste hingamisteede haiguste ehk teisisõnu gripihooaeg. Järgmisest nädalast alustab uuesti Terviseameti iganädalane gripiblogi.