Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Gripiblogi, 10. nädal: lisandus 149 A-gripiviiruse juhtu

Kümnendal nädalal (07.-13. märts) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 7456 inimest, mida on 32% vähem, kui üheksandal nädalal. Pöördujatest 18,3% moodustavad lapsed.

Laboratoorselt kinnitati 149 A-gripiviirust, mida on 34% vähem kui üheksandal nädalal.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel vajas eelmisel nädalal seoses gripiviirusega haiglaravi kolm patsienti.

Hooaja algusest on gripi tõttu hospitaliseeritud 136 patsienti.

Käesoleva hooaja jooksul on gripist tingitud tüsistuste tõttu surnud kolm inimest, vanuses üle 70-aasta ning tõsiste kaasuvate haigustega. Keegi ei olnud gripi vastu vaktsineeritud.

Kokku on hooaja algusest laboratoorselt kinnitatud 5863 gripijuhtumit.  Terviseameti andmetel ringleb Eestis A-gripiviiruse alatüüp (H3).

Haigestumine Euroopas

Euroopa regioonis, grippi haigestumine on langustrendis. Gripiseirevõrgustiku andmetel on Euroopa regioonis ringlemas peamiselt A(H3) gripiviirused.

Veel uudiseid samal teemal

18.03.2024

Puukentsefaliidi juhtude arv on Eestis viimaste aastatega pea kolmekordistunud

Eelmisel aastal haigestus puukentsefaliiti 209 inimest. Terviseameti andmetel on puukentsefaliidi juhtude arv Eestis viimase kolme aastaga pea kolmekordistunud. Puugid muutuvad aktiivseks varakevadel, mil temperatuur on püsivalt üle 5-7 kraadi. Seega on just praegu õige aeg end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida.

21.12.2023

Nädalaga lisandus 236 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 236 gripiviiruse juhtu. Alanud on gripiviiruse epideemiline levik.