Sa oled siin

Galerii: Õppusel Modex 19 osalevad meedikud alustasid õppekannatanute abistamist

Eesti ja kuue partnerriigi vabatahtlikud meedikud püstitasid täna kolm päeva kestva õppuse Modex 19 raames Kuressaare linna kolm välihaiglat ning alustasid õppekannatanute abistamist.

Samuti kohtusid meedikud õppusel osaleva Saaremaa vallavanem Madis Kallase ja terviseameti esindajatega, kes andsid õppuse stsenaariumi kohaselt ülevaate olukorrast kriisipiirkonnas.

Õppusel osaleb kolm meditsiinirühma, lisaks Austria ja Rumeenia meditsiinirühmale osaleb õppusel eestlastest, sakslastest, türklastest, brittidest ja itaallastest koosnev meditsiinirühm, mis kasutab osaliselt Eesti meeskonna varustust.

Õppus lõpeb laupäeva õhtul, lisaks meditsiinirühmadele võtavad õppusest osa Põhja-Eesti regionaalhaigla, Kuressaare haigla, Tallinna kiirabi, päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, häirekeskus ning Saaremaa vallavalitsus. Õppuse stsenaariumi kohaselt kukkus Läänemerre meteoriit, mille tekitatud hiidlaine tekitas Saaremaal hulgaliselt purustusi ja inimkannatanuid. Õppuse peakorraldajateks on terviseamet ja Põhja-Eesti regionaalhaigla.

Saarlaste jaoks võib õppus kaasa tuua ajutised liikluspiirangud ning kiirabiautode tavapärasest tihedama liiklemise.

Modex19 raames peetakse sel aastal õppusi Ühendkuningriigis, Taanis, Eestis, Bulgaaris ja Itaalias.

Veel uudiseid samal teemal

16.10.2019

Gripiblogi, 41. nädal: Gripiviirust veel leitud pole, apteekides algas vaktsineerimine

Perioodil 7.- 13. oktoober pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2768 inimest, neist 43,6 protsenti olid lapsed. Gripiviiruse ringlemine laboratoorset kinnitust ei leidnud, põhiliselt oli haigestumine seotud paragripi- , rinoviirusega.

Foto: Andras Laugamets
14.10.2019

Algav elustamisnädal juhib tähelepanu elustamisoskuste vajalikkusele

Algava nädala kolmapäev on rahvusvaheline elustamispäev, mistõttu soovib terviseamet sel nädalal inimeste tähelepanu juhtida elustamisoskuste vajalikkusele ning julgusele neid kasutada.