Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Esmajoones tuleb mõelda kõrge nakatumisohuga huvitegevuse piiramisele

Foto: Pixabay

Terviseameti hinnangul tuleb praeguses olukorras Tallinnas ja Harjumaal tõsiselt kaaluda kõrgema nakkusriskiga huvihariduse ja huvitegevuse ajutist piiramist.

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma sõnul levib koroonaviirus rohkem neid tegevusi tehes, kus inimesed kinnistes ruumides kas valjusti räägivad, laulavad või näiteks mõnda puhkpilli mängivad. „Täna saame tõdeda, et Eestis on SARS-CoV2 püsiv riigisisene levik, mis on jõudnud ka koolidesse ja huviringidesse,“ ütles Mari-Anne Härma, kelle sõnul tuleb üldhariduse jätkuva toimimise eesmärgil alustada sellest, et suuremat nakkuselevikut soodustav huvitegevus, nagu näiteks koori- ja orkestriproovid tuleks järgnevaks kolmeks nädalaks pausile panna. “Näiteks kooris laulmise puhul eritab õpilane rohkem viirust kui koolitunnis istudes. Huvihariduse osaline piiramine Tallinnas ja Harjumaal on praegu vajalik, et säilitada koolivõrgu toimimine tervikuna.“

Harjumaa koolivõrgu olukorrast parema ülevaate saamiseks testib terviseamet käesolevalt juba kõiki Tallinna ja Harjumaa haridusasutuste töötajaid, kes on selleks eelnevalt soovi avaldanud. Peale testimiskokkuvõtete selgumist otsustavad terviseamet ja Tallinna linnavalitsus koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga, milliseid täiendavaid meetmeid on õpetajate ja õpilaste kaitsmiseks vajalik rakendada.

Veel uudiseid samal teemal

28.11.2021

Tänahommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti

28. novembri hommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 240 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 172 ehk 72% on vaktsineerimata ja 68 ehk 28% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

27.11.2021

Tänahommikuse seisuga on haiglas 285 koroonaviirusega nakatunud patsienti

27. novembri hommikuse seisuga on haiglas 285 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 233 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 164 ehk 70% on vaktsineerimata ja 69 ehk 30% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.