Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

EMHI hoiatab intensiivse ultraviolettkiirguse eest

Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) kinnitusel on pärast möödunud vihmahoogusid tõusnud ultraviolettkiirguse näitajad taas kõrgele, millega peaksid arvestama kõik rannas puhkajad.

Kuigi selle suve kõrgeimad ultraviolettkiirguse näitajad (UV indeks 7,8) on EMHI esindaja sõnul olnud seni juuni keskel,  tundus kuumalaine ajal paljudele, et kõrge õhutemperatuuri tõttu võis kiirgus olla eriti terav, kuigi tegelikult püsisid UV indeksid 6 ja 7 vahel.  

Viimaste vihmahoogude ajal aga nö  “pesti” atmosfäär tolmust puhtaks ning kiirgusnäitajad on tõusnud taas kõrgele, mistõttu hoiatab EMHI päikese võtmisega liialdamise eest ja tuletab meelde, et rannas võivad UV kiirguse näitajad olla veelgi kõrgemad Tartu-Tõravere ilmajaamas mõõdetuist.  

Terviseamet tuletab meelde, et päikesest tulenev UV-B kiirgus põhjustab päikesepõletust ja UV-A kiirgus enneaegset naha vananemist ning immuunsüsteemiprobleeme. Mõlemad kiirgused suurendavad nahavähki haigestumise riski. Päikesekaitse tooteid kasutades veenduge, et need pakuks kaitset nii UV-a kui ka UV-B kiirguse vastu.