Sa oled siin

Elustamisnädalal sai elupäästvaid võtteid õppida ligi 150 asukohas üle Eesti

Elustamisoskuste õppimine

Elustamisoskuste kasutamisele keskendunud elustamisnädala ja aktsiooni „Sinu käed päästavad elu 2019“ raames on vabatahtlikud instruktorid Tallinna ja Tartu kiirabist, Karell kiirabist ning Pärnu ja Tallinna lastehaiglast oma teadmisi jaganud ligi 10 000 inimesele.

Instruktorid andsid huvilistele ülevaate nii äkksurma olemusest, abi kutsumisest ja kiirabi võimekusest, südamemassaažist kui elustamisseadme AED kasutamisest.  Mannekeeni abil mängiti läbi tüüpiline äkksurma situatsioon, mille lahendamise etappide hulka kuuluvad äkksurma tuvastamine, kiirabi kutsumine ja esmane elustamiseks vajalik tegevus.

Kokku jõudis aktsioon üle Eesti ligi 150 erinevasse asukohta. Ligi 90 asukohas tegutsenud lõuna-eestlased pöörasid sel aastal erilist tähelepanu just õpilaste elustamisoskustele. „Kui siiani oleme elustamisoskusi õpetanud alates kuuendast klassis, siis sellel aastal õpetasime osades põhikoolides juba kõiki õpilasi,“ ütles Lõuna-Eestis aktsiooniga seotud tegevusi juhtinud Tartu kiirabi koolitusjuht Andras Laugamets.

Tallinna kiirabi ja Pärnu haigla instruktorid tegutsesid kokku ligi kuuekümnes erinevas asukohas, sealhulgas õpetati inimestele elustamisoskusi Saaremaal.

Eestis sureb igal aastal südame äkksurma tõttu alla tuhande ning Euroopas ligi pool miljonit inimest. 16. oktoober on päev, mil paljudes riikides juhitakse tähelepanu südame äkksurma puhul antavale esmaabile.

Terviseameti rahastatavast aktsioonist võtsid osa vabatahtlikud Tallinna ja Tartu kiirabist, Pärnu haiglast, Tallinna tervishoiu kõrgkoolist, Tartu tervishoiu kõrgkoolist, Tartu ülikooli kliinikumist, Punasest Ristist, kaitseväest ning erinevatest Tallinna haiglatest. Taolisi koolitusi on Eestis egiidi „Sinu käed päästavad elu“ all tehtud 2013. aastast, meedikud osalevad aktsioonis töövälisel ajal vabatahtlikena.

 

Veel uudiseid samal teemal

08.11.2019

Terviseameti täpsustus Kuuuurijas kõlanud väitele: meile saabunud kaebusi kontrollitakse igapäevaselt ja viivitamata

Terviseamet kinnitab, et ametile saabunud kaebused võetakse alati koheselt menetlusse ning et 4. novembril eetris olnud Kuuuurijas kõlanud väide kaebuste kvartaalsest menetlemisest ei vasta tõele.

 Eesmärk on välja töötada metoodika, mis võimaldab hinnata keskkonna ja laste tervisliku seisundi omavahelisi seoseid põlevkivitööstusest mõjutatud aladel.
08.11.2019

Terviseamet kutsub osalema põlevkivitööstuse mõju hindamise uuringu teabepäeval

Terviseamet kutsub kõiki huvilisi osalema 15. novembril Ida-Virumaal Narva-Jõesuus peetaval teabepäeval, mille eesmärk on tutvustada uuringut, mis käsitleb Ida-Virumaa keskkonna ja laste tervisliku seisundi omavahelisi seoseid põlevkivitööstusega.