Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

COVID-19sse nakatumine on nädalaga kahekordistunud, üle 60-aastased peaksid kaaluma vaktsineerimist

Eelmisel nädalal registreeriti 1829 COVID-19 haigusjuhtu, nakatumine on üle-eelmise nädalaga võrreldes tõusnud pea 60% võrra. Arvestades haigestumise kasvu, peaksid üle 60-aastased inimesed kaaluma COVID-19 vastast vaktsineerimist.

Terviseameti nakkushaiguste epidemioloogia osakonna juhataja Kärt Sõber sõnas, et arvestades haigestumise kasvu, tuleks üle 60-aastastel end esimesel võimalusel COVID-19 vastu vaktsineerida. „Immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab sel hooajal vaktsineerida riskirühma kuuluvaid inimesi, kelleks on peamiselt 60+ vanuses inimesed ja raskete krooniliste haigustega inimesed. Seda juhul, kui neil on viimasest vaktsineerimisest või COVID-19 läbipõdemisest möödunud üle kuue kuu,“ sõnas Sõber ja rõhutas, et vaktsineerimine on tasuta.

Novembri alguses Eestis ringlev koroonaviiruse tüvi saadab haiglaravile eelkõige vaktsineerimata eakaid. „Möödunud nädala jooksul hospitaliseeriti 220 patsienti, kellest 149 vajas haiglaravi sümptomaatilise COVID-19 tõttu. Sümptomaatilistest patsientidest pea 75% on üle 60-aastased ja valdavas enamuses on nad ka vaktsineerimata,“ selgitas Sõber. COVID-19 vastane vaktsineerimine on eakate puhul ainus võimalus raskete haigusjuhtude ennetamiseks.

Vaktsineerimispunktides on kättesaadav uus XBB1.5 tüvele kohandatud vaktsiin. Vaktsineerida saab näiteks perearstikeskuses, haiglate ja eratervishoiu vaktsineerimiskabinettides. Haiglate vaktsineerimiskabinettides ja eratervishoiuasutustes vaktsineerimiseks saab sobiva aja broneerida üleriigilises digiregistratuuris. Lisaks on soovijatel võimalik end vaktsineerida valitud apteekides üle Eesti. Apteekide nimekirja leiab aadressilt www.vaktsineeriapteegis.ee.

Terviseameti epiidülevaade on leitav siit (PDF).

2023/2024 viirushooaja meelespea:

  • Pese käsi! Sage kätepesu kaitseb sind ja sinu lähedasi viiruste eest. Väldi näopiirkonna puudutamist saastunud kätega.
  • Järgi tervislikku eluviisi: maga piisavalt, ole füüsiliselt aktiivne, väldi stressi, joo piisavalt vett ja söö täisväärtuslikku toitu.
  • Mistahes haigussümptomite esinemisel jää koju ja võta ühendust oma perearstiga.
  • Aevastades või köhides kata oma suu ja nina pabertaskurätiga.