Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

COVID-19 blogi, 6. detsember: ööpäevaga lisandus 479 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5 719 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 479 ehk 8,4% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 213 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 176 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 165 ning Tartumaale 33 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Võrumaale lisandus 12 uut nakatunut ja Viljandimaale 11. Põlvamaale lisandus seitse, Jõgevamaale kuus ning Pärnumaale viis uut nakatunut. Lääne-Virumaale ja Raplamaale lisandus neli uut juhtumit. Valgamaale lisandus kolm ja Järvamaale 2 kaks uut juhtumit.  Saaremaale ja Hiiumaale lisandus üks uus positiivne testi tulemus. 12 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 395,42 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 7,3%.

Terviseameti jälgimisel on ligi 29 000 inimest

Ööpäeva jooksul põhja regiooni lisandunud uute nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

4.-5. detsembril põhja regionaalosakonda lisandunud juhtumitest 132 korral sai inimene viiruse läbi perekondliku-, töö- või muu lähikontakti varasema haigestunuga. 82 juhtumit oli seotud Loksa vanadekoduga. 136 juhtumi puhul nakkusallikas ei selgunud, välismaalt toodi viirus sisse kaheksal juhul (Venemaalt, Poolast, Soomest, Küproselt). Ülejäänud juhtumite asjaolud on endiselt täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 16 200 inimese, kellest 2 637 on nakatunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 22 kollet. Kõige enam on töökoha, tutvusringkonna ja kooli koldeid.

Lääne-Virumaale lisandunud juhtumite puhul nakatuti  kahel juhul pereringis ja kahe juhtumi asjaolud on veel selgitamisel. Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakatunutest 42 sai viiruse töökohas (neist 37 on pärit ühest uuest töökohakoldest), 32 juhul haigestuti läbi tutvuskonna kontaktide, seitsmel juhul nakatuti õppeasutuses ja ühe juhul tervishoiuasutuses. Ülejäänud viimase ööpäevaga lisandunud ida regiooni nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 31 aktiivset kollet. Kõige rohkem on töökoha ja kooli koldeid.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 6 400 inimese, kellest nakatunud on 1 387.

Ööpäeva jooksul lõuna regiooni lisandunud uute nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

4.-5. detsembril Tartumaale lisandunud 17 juhul nakatuti perekonnas, seitsme nakatunu nakkusallikat ei tuvastatud, kolm nakatunut on seotud hooldekodu koldega, kaks haiget on seotud õppeasutuse sisese levikuga, kaks haiget sai nakkuse töökohast ning ühel juhul oli muu seos. Põlvamaale lisandunud 13 juhul nakatuti hooldekodus, neljal juhul oli nakatumine perekondliku seosega, kolmel juhul nakkusallikat ei tuvastatud, ühel juhul saadi viirus töökohast ning ühel juhul õppeasutusest. Viljandimaale lisandunud juhtumite puhul anti viirus kahel juhul edasi õppeasutuses, kahel juhul nakkusallikat ei tuvastatud, ühel juhul saadi nakkus töökohal ja ühel juhul anti viirus edasi perekonna siseselt. Jõgevamaale laekunud  juhtumite puhul oli kuuel juhul tegemist nakatumisega hooldekodus, kahel juhul toodi haigus sisse välisriigist ja ühel juhul nakkusallikat ei tuvastatud. Võrumaale lisandunud juhtumite puhul kahel juhul nakkusallikat ei tuvastatud ning ühel juhul saadi nakkus töökohast. Valgamaale lisandunud juhtumite puhul nakatuti kolmel juhul perekontaktide kaudu, kahel juhul töökohas ning ühel juhul õppeasutuses.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 5 300 inimese, kellest 824 on nakatunud (nakatunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 22 aktiivset kollet. Kõige enam on õppeasutuse ja töökoha koldeid.

Viimase ööpäevaga Pärnumaale lisandunud kahe juhtumi puhul oli põhjuseks nakatumine hooldekodus (üle antud ida regionaalosakonnale),  kahel juhul nakatuti töökohas, ühe nakatumise allikat ei tuvastatud ja kaks on selgitamisel. Hiiumaa ja Saaremaa juhtumid on üle antu põhja regionaalosakonnale.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 800 inimese, kellest 165 on nakatunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet -  kaks koolikollet ja üks töökoha kolle.

Haiglaravi vajab 254 inimest

6. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 254 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 13 patsienti. Koju saadeti seitse inimest, kaks inimest viidi üle teise haiglasse, üks inimene viidi üle mitte-COVID-19 osakonda. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 30.

Ööpäeva jooksul suri viis koroonaviirusega nakatunud inimest – kaks 92-aastast naist, 95-aastane naine, 84-aastane mees, 76-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 131 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 875 COVID-19 haigusjuhtumit 856 inimesega.

6. detsembri seisuga on tervenenud 8 677 inimest. Neist 6 616 inimese (76,2%) haigusjuhtum on lõpetatud, 2 061 inimese (23,8%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 512 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 14 978 (2,9% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 222 997 korda. Haigeks märkinuid on 1144, millest aktiivseid haigusjuhte on 473.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Vähendame kontaktide arvu, katkestame nakkusahelad

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peavad jõulud ja aastavahetus tulema tänavu teisiti - jätame ära suured peod, kohtume vaid lähedaste ringis ja ohutult. Kõigile on aasta olnud raske, seega pidutseme vähem, aga hoolime üksteisest rohkem, aitame kõiki, kes abi vajavad.

Ärme korralda eraelulisi kohtumisi rohkem kui 10 erineva inimesega, kellega niikuinii igapäevaselt suhtleme. Teeme võimalikult palju kaugtööd. Peame kinni riigis kehtestatud piirangutest.

Kutsume üles hoiduma talvevaheajal välismaale reisimisest. Välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi lükata.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Veel uudiseid samal teemal

28.11.2021

Tänahommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti

28. novembri hommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 240 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 172 ehk 72% on vaktsineerimata ja 68 ehk 28% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

27.11.2021

Tänahommikuse seisuga on haiglas 285 koroonaviirusega nakatunud patsienti

27. novembri hommikuse seisuga on haiglas 285 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 233 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 164 ehk 70% on vaktsineerimata ja 69 ehk 30% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.