Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

COVID-19 blogi, 5. september: ööpäevaga lisandus 35 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2365 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 35 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 22 inimesel. Ida-Virumaale lisandus neli ning Võrumaale ja Tartumaale kolm uut koroonaviiruse haigusjuhtu. Jõgevamaale ja Raplamaale lisandus üks uus positiivne koroonaviiruse proov, ühel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Harjumaa 22 nakatumisest 6 on seotud Nõmme Kaljuga

Harjumaale ööpäevaga lisandunud 22 uuest haigusjuhust on hetkel teadaoleva informatsiooni põhjal üks toodud sisse Euroopa Liidu riigist, kahel juhul saadi viirus haigestunud pereliikmelt ja kahel korral tuttavalt. Kuus lisandunud juhtu on seotud jalgpalliklubiga Nõmme Kalju, haigusjuhud leiti Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) korraldatud järeltestimise käigus. „Testime neid isikuid, kes olid Kalju võistkonnaga koos iga kahe päeva tagant. Jätkame seda testimist veel ka lähipäevadel. Kalju klubi on meile kinnitanud, et kõik kontaktsed on isoleeritud," ütles EJLi kriisikomisjoni liige Mihkel Uiboleht. 

Kahel juhul on viiruse nakkusallikas teadmata, ülejäänud nakkusjuhtude asjaolud on selgitamisel.

Perioodil 3.-4. september lisandunud 11 Harjumaa haigusjuhust 5 olid sisse toodud Euroopa Liidu riikidest ning üks Venemaa Föderatsioonist. Neljal juhul oli nakkusallikaks haigestunud tuttav, ühel juhul nakkusallikas ei selgunud.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on neli aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 14, Ülemiste City koldega kaheksa ning saunapeo koldega kuus nakatumist. Vene draamateatri koldega on kokku seotud kuus haigusjuhtu (tööl ja pereringis nakatumine kokku).

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel üle 570 inimese.

Ida-Virumaa kolm haigusjuhtu on seotud nakatumisega pereringis, ühe haigestumise asjaolud on selgitamisel.

Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel on seoses SARS-CoV-2 levikuga üle 670 inimese. Osakonna tegevuspiirkonnas on kokku viis aktiivset kollet, millest suurim on 56 haigestunuga (neist 31 on töötajad ja 25 töötajate lähikontaktsed)  nii-öelda Estonia kaevanduse kolle. Jõhvi Keldri koldega on seotud 15, Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega 15, Ojamaa kaevanduse koldega 9 ning Viru vangla koldega 5 haigusjuhtu (kolm töötajat ja kaks töötaja pereliiget).

Võrumaa üks haigusjuht on toodud sisse Euroopa Liidu riigist, Jõgevamaa haigestumise puhul on tegemist haige lähikontaktsega. Tartumaal andis positiivse proovi välistudeng. Ülejäänud haigestumiste asjaolud on selgitamisel. 

Seoses koroonaviirusega vajab haiglaravi 7 inimest

5. septembri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 7 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Möödunud ööpäeva jooksul saadeti haiglast koju neli inimest ning koroonaviiruse tõttu hospidaliseeriti kaks inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 418 COVID-19 haigusjuhtumit  405 inimesega. Selgituseks: ühe inimese kohta võib olla mitu haiguslugu – näiteks siis kui inimene viiakse üle ühest haiglast teise. Sellisel juhul esimeses haiglas juhtum lõpetatakse ja teises avatakse. Haiglate koormuse hindamiseks on oluline neid eristada.

5. septembri seisuga on tervenenud 2165 inimest. Neist 1 638 inimese (75,7%) haigusjuhtum on lõpetatud, 527 inimese puhul (24,3%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 17,1.

Eestis on kokku tehtud ligi 159 tuhat esmast testi, nendest 2 491 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?

 • Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.
 • Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.
 • Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.
 • Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.
 • Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
 • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
 • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
 • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.
 • Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me
  COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Veel uudiseid samal teemal

28.11.2021

Tänahommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti

28. novembri hommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 240 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 172 ehk 72% on vaktsineerimata ja 68 ehk 28% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

27.11.2021

Tänahommikuse seisuga on haiglas 285 koroonaviirusega nakatunud patsienti

27. novembri hommikuse seisuga on haiglas 285 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 233 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 164 ehk 70% on vaktsineerimata ja 69 ehk 30% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.