Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

COVID-19 blogi, 4. jaanuar: ööpäevaga lisandus 390 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3394 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 390 ehk 11,5% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 269 inimesel. 211 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 25, Tartumaale 24, Lääne-Virumaale 17 ja Viljandimaale 13 uut positiivset testi tulemust. Pärnumaale lisandus kaheksa, Võrumaale neli ning Valga-, Rapla- ja Järvamaale kaks. Hiiu-, Jõgeva-, Lääne- ja Põlvamaale lisandus üks uus nakkusjuhtum. 20 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 559,53 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 12,4%.

Terviseameti jälgimisel on üle 21 700 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 13 500 inimese, kellest 3992 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 4400 inimese, kellest nakatunud on 1412.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2500 inimese, kellest 901 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1300 inimese, kellest 416 on nakatunud.

Ööpäeva jooksul avati uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 45, haiglaravi vajab 423 patsienti

4. jaanuari hommikuse seisuga viibib haiglas 423 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 47 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 29 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 45. Koju saadeti 12 inimest, kaks inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda, kaks inimest viidi üle teise haiglasse.

Ööpäeva jooksul suri seitse koroonaviirusega nakatunud inimest – 59-aastane mees, 75-aastane mees, 80-aastane mees, 81-aastane mees, 82-aastane mees, 85-aastane naine ja 89-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 251 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1559 COVID-19 haigusjuhtumit 1532 inimesega.

4. jaanuari seisuga on tervenenud 19 453 inimest. Neist 14 521 inimese (74,6%) haigusjuhtum on lõpetatud, 4932 inimese (25,4%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 645 900 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 29 521 (4,6% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 2535 inimesele

COVID-19 vastu vaktsineerimisi on tehtud 2535 inimesele. Hiljemalt uue nädala alguseks hakkab TEHIK detailset vaktsineerimise infot kuvama ka avaandmetena Terviseameti koroonakaardil. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastatele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 248 758 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2300 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 591.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski!

Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.

On teada, et just vanemaealised ja krooniliselt haiged põevad COVID-19 haigust raskemalt ja vajavad suurema tõenäosusega haiglaravi. Teeme kõik endast sõltuva, et neid mitte nakatada. Suhtleme rohkem telefonitsi või veebi vahendusel, aga oleme vähem füüsiliselt koos.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Veel uudiseid samal teemal

18.03.2024

Puukentsefaliidi juhtude arv on Eestis viimaste aastatega pea kolmekordistunud

Eelmisel aastal haigestus puukentsefaliiti 209 inimest. Terviseameti andmetel on puukentsefaliidi juhtude arv Eestis viimase kolme aastaga pea kolmekordistunud. Puugid muutuvad aktiivseks varakevadel, mil temperatuur on püsivalt üle 5-7 kraadi. Seega on just praegu õige aeg end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida.

21.12.2023

Nädalaga lisandus 236 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 236 gripiviiruse juhtu. Alanud on gripiviiruse epideemiline levik.