Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

COVID-19 blogi, 31. august: ööpäevaga lisandus 2 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 228 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest kaks osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekusid mõlemad positiivsed testitulemused Harjumaale, neist üks Tallinna.

Põhja regionaalosakonna jälgitav kolle kasvas kahe inimese võrra

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on ka rühmaviisiline haigestumine, millega on nüüdseks seotud kokku kaheksa inimest – 29.-30. augusti positiivsete testitulemuste hulgas kaks üritusel viibinud inimest.

Kolle sai alguse 21. augustil Ülemiste Citys peetud klubiüritusel, kus seltskonnaga viibis ka 20. augustil Hispaaniast naasnud inimene. 22. augustil selgus, et Hispaanias käinud inimese koroonaviiruse testi tulemus oli positiivne, samal päeval kontakteerus terviseameti põhja regionaalosakond ka temaga samas seltskonnas viibinud lähikontaktsega, kel tuli isolatsiooni jääda. Tänaseks on koroonaviirus tuvastatud seitsmel lähikontaktsel. Terviseamet on Ülemiste Cityt juhtumist teavitanud.

Terviseamet tuletab meelde, et riskiriigist naastes tuleb kaks nädala isolatsioonis püsida ja oma tervist jälgida. Mistahes seltskondlikel koosviibimistel osalemine pole lubatud. Samuti tuleb püsida isolatsioonis koroonaviiruse testi tulemust oodates – kui tervishoiutöötaja otsustab inimest testida, on selleks olemas ka piisav näidustus. 

Tervisameti põhja regionaalosakond jälgib seoses koroonaviirusega ligi 400 inimest, kellest 70 on haigestunud.

Kohtla-Järvel suletakse nädalaks lasteaed ja spordikeskus

Tänasest on esialgu nädalaks suletud Kohtla-Järve lasteaed Rukkilill, haigestunud töötaja ja tema lähikontaktsed on kodus ja jäävad jälgimise alla kaheks nädalaks.

Kahe töötaja haigestumine tõttu on nädalaks suletud ka Kohtla-Järve spordikeskus. Hetkel on spordikeskuses ettevalmistusperiood, terviseameti ja Kohtla-Järve linnavalitsusega otsuse kohaselt jäävad haigestunud ja lähikontaktsed koju kaheks nädalaks ning ülejäänud töötajaid nädalaks.

Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel on enam kui 700 inimest, neist üle 90 on haigestunud. Kokku on regionaalosakonna jälgimisel 4 kollet, millest Estonia kaevanduse koldega on seotud 54, Jõhvi Keldri koldega 15, Ojamaa kaevanduse koldega 8 ja nii-öelda „Ühendkuningriigi“ koldega 6 inimest.

Seoses koroonaviirusega vajab haiglaravi 9 inimest

31. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 9 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Möödunud ööpäeva jooksul sai haiglast koju üks inimene, koroonaviiruse tõttu vajas hospidaliseerimist üks patsient.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 411 COVID-19 haigusjuhtumit  398 inimesega. Selgituseks: ühe inimese kohta võib olla mitu haiguslugu – näiteks siis kui inimene viiakse üle ühest haiglast teise. Sellisel juhul esimeses haiglas juhtum lõpetatakse ja teises avatakse. Haiglate koormuse hindamiseks on oluline neid eristada.

Tänase seisuga on tervenenud 2088 inimest. Neist 1 582 inimese (75,8%) haigusjuhtum on lõpetatud, 506 inimese puhul (24,2%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 13,8.

Eestis on kokku tehtud üle 148 tuhande esmase testi, nendest 2 375 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?

  • Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.
  • Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.
  • Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.
  • Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.
  • Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
  • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
  • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
  • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.
  • Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Veel uudiseid samal teemal

21.06.2021

COVID-19 blogi, 21. juuni: ööpäevaga lisandus 12 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2167 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 12 ehk 0,6% testide koguarvust. Ööpäeva jooksul manustati 4096 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 544 309 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 398 697 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 50,1%.

21.06.2021

COVID-19 blogi, 21. juuni: ööpäevaga lisandus 12 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2167 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 12 ehk 0,6% testide koguarvust. Ööpäeva jooksul manustati 4096 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 544 309 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 398 697 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 50,1%.