Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

COVID-19 blogi, 3. november: ööpäevaga lisandus 80 positiivset testi

COVID-19 blogi, 3. november: ööpäevaga lisandus 80 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 631 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 80 (4,9%)  testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 57 inimesel. Ida-Virumaale, Lääne-Virumaale ja Pärnumaale lisandud lisandus kolm ja Raplamaale kaks uut nakatunut.  Järvamaale, Läänemaale, Põlvamaale, Saaremaale ja Võrumaale lisandus üks positiivset testitulemust. Seitsme positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalastega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 75,10 ning positiivsete tulemuste osakaal tehtud testidest 4,7%.

Harjumaa 57 uuest juhtumist 39 on Tallinnas. Kaheksa juhtumi puhul on nakatumise põhjuseks  varasem kontakt haigega. Kahel juhul on haigus sisse toodud Küproselt ja Venemaalt. Nelja juhtumi nakatumise päritolu on teadmata. Ülejäänud juhtumite nakatumiste päritolu on täpsustamisel.

2. novembri Harjumaa juhtudest oli 32 juhtumi nakatumise päritolu varasem kontakt haigega. Nelja juhtumi puhul oli haigus sisse toodud Soomest, Venemaalt ja Ukrainast. 10 juhtumi nakatumise päritolu on teadmata.

Põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel üle 4 000 inimese, kellest 643 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 17 kollet: teise töökoha koldega kaheksa ning kolmanda töökoha koldega samuti kaheksa haigestunut. Perekonna koldes on viis inimesest. Esimeses kooli koldes on kuus ja  teises kooli koldes on viis haigestunut. Neljandas töökoha koldes on 10 nakatunut ning viiendas töökoha koldes kokku kuus inimest. Peokoldes on 17 inimest. Kuuendas töökoha koldes on 14 haigestunut. Hooldekeskuse koldes on 33 inimest. Seitsmendas töökoha koldes on kaheksa inimest. Kaheksandas töökoha koldes on 15 haigestunut ja spordikoldes on viis. Lasteaia koldes on viies haigestunut. Ürituse koldes kuus ja muud kontakti koldes kaheksa inimest. Lisandus veel üks ürituse kolle viie haigestunuga.

Ida-Virumaa üks haigusjuht toodi sisse Venemaalt ja teine juhtum on seotud Viru Vangla koldega. Lääne-Virumaa üks juhtum toodi sisse Taanist ja teine juhtum on seotud Viru Vangla koldega.

Ida regiooni tööpiirkonnas on seitse aktiivset kollet: Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 36, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21, Narva-Jõesuu töökoha koldega 10, Sillamäe teise kooli koldega üheksa, Narva töökoha koldega seitse ning Narva lasteaia koldega seitse nakatumist. Vangla koldes on positiivse proovi andnud 93 inimest, neist kaks on vangla töötajad.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 1 000 inimese, kellest haigestunud on 221.

Rahvastikuregistri järgi Võrumaale  laekunud juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Harjumaal. Põlvamaa juhtumi nakatumise asjaolud on selgitamisel. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 326 inimest, kellest 58 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 20 inimesega Jõgevamaa töökoha kolle.

Rahvastikuregistri järgi Saaremaale laekunud juhtum on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Harjumaal. Läänemaale lisandunud juhtum on seotud haigestumisega läbi lähikontakti varasema haigestunuga.   Üks Pärnumaa juhtum on sisse toodud Hispaaniast. Kaks teist Pärnumaa juhtumit on üle antud põhja regionaalosakonnale, sest inimesed elavad Harjumaal.  Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 232 inimest, kellest 53 on haigestunud.

 

Uus testimispunkt Raplas

Tänasest, 3. novembrist saavad inimesed anda ninaneelu proovi ka Raplas, Alu tee 1.

Prooviandmiskoha sissepääs haigla hoonesse toimub varikatuse alt. Proove võtab SA Raplamaa Haigla koostöös Rapla Perearstikeskusega. SYNLAB transpordib need oma Tallinna laborisse, analüüsib ja väljastab tulemused keskmiselt 24 h pärast.

Kõik saatekirjaga inimesed saavad endale aja Raplasse ja teistesse punktidesse broneerida https://koroonatestimine.ee/ leheküljelt.

Kokku on Eestis inimestel võimalik koroonatesti anda 19-s avaliku testimise punktis. Nende tööd koordineerivad Terviseametiga koostöös Medicum ja SYNLAB.

 

Haiglaravi vajab 45 inimest

3. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 45 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on kaks patsienti. Koju saadeti kuus inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati neli.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 556 COVID-19 haigusjuhtumit 542 inimesega.

3. novembri seisuga on tervenenud 3 904 inimest. Neist 2 847 inimese (72,9%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1 057 inimese (27,1%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud ligi 266 000 esmast testi, nendest 5 125 ehk 1,9 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

 

Koroonaviiruse levik kasvab Eestis iga päevaga

Kasvab ka nende juhtude osakaal, kus nakkuse allikas pole teada. Eelkõige Harjumaal ja Tallinnas teeb koroonaviiruse levik murelikuks. Terviseamet näeb selles piirkonnas lähikontaktsete arvu kiiret kasvu - põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel üle 4 000 inimese, kellest 643 on haigestunud.

Testi tuleb end esimesel võimalusel. Viimasel ajal on näha asümptomaatiliste viirusekandjate osakaalu kasvu. Samuti on suurenenud positiivsete testide osakaal ööpäevaga tehtud testide hulgas, mis viitab ohule, et tekkida võib viiruse varjatud levik. Terviseamet kutsub ka kergete haigusnähtude korral kõiki inimesi testima minema!

Hangi infot usaldusväärsest allikast. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja telefoninumbril 1247.

 

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA mobiilirakendust alla laaditud 170 441 korda ja haigeks märkinuid 192.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Lisaks on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Veel uudiseid samal teemal

28.11.2021

Tänahommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti

28. novembri hommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 240 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 172 ehk 72% on vaktsineerimata ja 68 ehk 28% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

27.11.2021

Tänahommikuse seisuga on haiglas 285 koroonaviirusega nakatunud patsienti

27. novembri hommikuse seisuga on haiglas 285 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 233 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 164 ehk 70% on vaktsineerimata ja 69 ehk 30% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.