Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

COVID-19 blogi, 28. detsember: ööpäevaga lisandus 416 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2976 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 416 ehk 14% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 260 inimesel. 208 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 72, Lääne-Virumaale 19, Järvamaale 17 ning Tartumaale 14 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Pärnumaale lisandus seitse ning Jõgeva-, Rapla-, Võru- ja Valgamaale neli uut juhtumit. Viljandimaale lisandus kolm, Saaremaale kaks ning Lääne- ja Põlvamaale üks uus nakatunu. Nelja positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 558,7 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 10,9%.

Terviseameti jälgimisel on üle 25 000 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 16 500 inimese, kellest 4240 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5300 inimese, kellest nakatunud on 1463.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2400 inimese, kellest 718 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1600 inimese, kellest 432 on nakatunud.

Haiglaravi vajab 431 inimest

28. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 431 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 40 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 20 inimest. Koju saadeti 15 inimest (seitse registreeriti tagantjärgi) ning üks inimene viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ja kaks inimest viidi üle teise haiglasse.

Ööpäeva jooksul suri kuus koroonaviirusega nakatunud inimest – 71-aastane mees, 71-aastane naine, 79-aastane mees, 82-aastane naine, 85-aastane naine ja 91-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 213 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1313 COVID-19 haigusjuhtumit 1289 inimesega.

28. detsembri seisuga on tervenenud 15 921 inimest. Neist 11 879 inimese (74,6%) haigusjuhtum on lõpetatud, 4042 inimese (25,4%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 616 700 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 25 808 (4,2% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis algas COVID-19 vaktsineerimine

Eile, 27. detsembril algas Eestis COVID-19 vaktsineerimine. Kokku tehti 207 vaktsineerimist. Esimesena alustati haiglate, kiirabide ja perearstikeskuste tervishoiutöötajate vaktsineerimisega Ida-Virumaal, Tallinnas ja Tartus ning alates sellest nädalast järk-järgult juba üle Eesti.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 242 409 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2034 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 610.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Püsigem  kodus

Olgem solidaarsed nendega, kelle jaoks pühad mööduvad haiglaseinte vahel. Eestis kasvab koroonaviirusesse nakatumine. Selleks et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski!

Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi. Veeda aastavahetus ainult kitsas pereringis. Jäta ära peod ja väldi rahvarohkeid kogunemisi ka õues olles.

On teada, et just vanemaealised ja krooniliselt haiged põevad COVID-19 haigust raskemalt ja vajavad suurema tõenäosusega haiglaravi. Teeme kõik endast sõltuva, et neid mitte nakatada. Suhtleme rohkem telefonitsi või veebi vahendusel, aga oleme vähem füüsiliselt koos.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Veel uudiseid samal teemal

18.03.2024

Puukentsefaliidi juhtude arv on Eestis viimaste aastatega pea kolmekordistunud

Eelmisel aastal haigestus puukentsefaliiti 209 inimest. Terviseameti andmetel on puukentsefaliidi juhtude arv Eestis viimase kolme aastaga pea kolmekordistunud. Puugid muutuvad aktiivseks varakevadel, mil temperatuur on püsivalt üle 5-7 kraadi. Seega on just praegu õige aeg end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida.

21.12.2023

Nädalaga lisandus 236 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 236 gripiviiruse juhtu. Alanud on gripiviiruse epideemiline levik.