Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

COVID-19 blogi, 26. aprill: ööpäevaga lisandus 163 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2013 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 163 ehk 8,1% testide koguarvust. Ööpäeva jooksul manustati 2393 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 311 731 inimesele, kellest 99 849 on saanud mõlemad doosid. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 59%. 70+ vanusegruppi on üle 60% vaktsineeritud Hiiu-, Jõgeva-, Järva-, Lääne-, Lääne-Viru-, Põlva-, Pärnu-, Rapla-, Saare-, Tartu-, Viljandi- ja Võrumaal.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 87 inimesel. 71 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 21, Tartumaale 14, Pärnu- ja Järvamaale 10 ja Lääne-Virumaale 7 uut positiivset testi. Viljandi- ja Valgamaale lisandus 3, Jõgeva- ja Läänemaale 2, Põlva- ja Saaremaale 1 uus nakkusjuht. Hiiu-, Rapla- ja Võrumaale uusi positiivseid teste ei lisandunud. 2 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 447,5 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 9%.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 22, haiglaravi vajab 407 patsienti

26. aprilli hommikuse seisuga viibib haiglas 407 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 62 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 41 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 22. Koju saadeti 10 inimest, 4 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Haiglaravi on kokku vajanud 6,7% haigete üldarvust. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 69 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 316 inimest (77%).

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest – 64-aastane ja 73-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 1145 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 6861 COVID-19 haigusjuhtumit 6604 inimesega.

26. aprilli seisuga on tervenenud 107 906 inimest. Neist 70 846 inimese (65,7%) haigusjuhtum on lõpetatud, 37 060 inimese (34,3%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 1 264 876 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 120 378 (9,5% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 311 731 inimesele, kaks doosi on saanud 99 849 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 311 731 inimesele, kellest 211 882 on saanud ühe ja 99 849 kaks doosi. Ööpäeva jooksul manustati 2393 doosi, kokku on manustatud 411 580 vaktsiinidoosi.

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) andmetel on Euroopa Liidus keskmiselt praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 23,1% täiskasvanud elanikkonnast. Eestis on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 27,3% täisealistest. Eesti on COVID-19 vaktsineerimiste arvult elanike kohta Euroopa Liidus Malta, Ungari ja Soome järel neljandal kohal.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 274 504 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 6636 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 143.

Selleks, et HOIA saaks lähikontaktseid teavitada, peab see olema alla laaditud ja aktiveeritud enne haigestumist. Haigestunuks märkimise järel on HOIA oma eesmärgi täitnud ja lakkab teavitusi saatmast. Peale tervenemist on kasutajal võimalik taas HOIA alla laadida või selle seadetest oma andmed kustutada ning see alustab tööd otsast peale.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Olukord paraneb, kuid oht ei ole möödas

Koroonaviirusesse nakatumine on hakanud vähenema ning vähenemas on ka haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv. Siiski on haigestumise tase veel väga kõrge. Seetõttu peame ühiselt pingutama, et olukorra paranemine jätkuks ning saaksime järk-järgult naasta tavapärase elukorralduse juurde.

Väga kõrge riskitaseme tõttu tuleb ka ilusate ilmade saabudes hoida teiste inimestega turvalist vahemaad, vältida kogunemisi, hoiduda pidudest ja kanda siseruumides maski. Isegi väheste haigusnähtude korral tuleb minna testima ning haige või lähikontaktsena jääda koju.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Veel uudiseid samal teemal

12.10.2023

Kinnitati esimene A-gripiviiruse juht, kokku on tuvastatud neli gripijuhtu

Sel nädalal kinnitati laboratoorselt esimene A-gripiviiruse juht, kokku on registreeritud neli gripijuhtu. Laialdast gripilevikut ei ole veel täheldatud.

05.10.2023

Oktoobris algas ülemiste hingamisteede haiguste hooaeg

Sellest nädalast algas ülemiste hingamisteede haiguste ehk teisisõnu gripihooaeg. Järgmisest nädalast alustab uuesti Terviseameti iganädalane gripiblogi.