Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

COVID-19 blogi, 23. november: ööpäevaga lisandus 232 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3735 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 232 ehk 6,2% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 138 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 36 uut ning Tartumaale lisandus 32 uut positiivset testi tulemust. Jõgeva- ja Lääne-Virumaale lisandus neli uut nakatunut ning Raplamaale kolm. Lääne-, Pärnu-, Põlva-, Viljandi- ja Võrumaale lisandus kaks uut positiivset ning Järva-, Valga- ja Saaremaale lisandus juurde üks uus viirusekandja. Kahe positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 278,64 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 5,1%.

Ööpäeva jooksul Harju-, Järva- ja Raplamaale laekunud juhtudest kolmel korral sai inimene viiruse pereliikmelt ja kahel korral tuttavalt. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

20.-22. novembri põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 97 juhul oli nakatumise põhjuseks kontakt nakatunud pereliikmega, 69 juhul sai inimene viiruse tuttavalt. 26 juhul nakatus inimene töökohal, ühel juhul toodi viirus sisse Venemaa Föderatsioonist, ühel juhul Saksamaalt ja ühel juhul Rumeeniast. 88 juhtumi nakkusallikas jäi selgusetuks, 270 juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 100 inimese, kellest 1999 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 28 kollet. Kooli koldeid on kokku neli, lasteaia koldeid on üks, töökoha koldeid on kokku kaheksa, ürituste koldeid on kokku kaks ja tutvusringkonna koldeid on kokku üheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ida-Virumaa uutest nakkusjuhtudest 12 juhul sai inimene viiruse pereliikmelt ning seitsmel juhul töökohalt. Viiel juhul nakatus inimene tervishoiuasutuses, neljal juhul koolis ja neljal juhul lasteaias. Kahel juhul nakatuti tuttavaga suheldes ning ühel juhul nakatuti huvitegevuse käigus. Üks juhtum toodi Poolast sisse. Lääne-Virumaa juhtudest kaks on seotud nakatumisega töökohal, ühel juhul sai inimene viiruse pereliikmelt ja ühe juhtumi asjaolud on välja selgitamisel.

22. novembri Ida-Virumaale lisandunud üheksal juhul nakatuti perekonnasiseselt, seitsmel juhul töökohas ja viiel juhul tervishoiuasutuses. Neljal juhul nakatuti koolis, kahel juhul huvitegevuse käigus ja kahel tuttavate kaudu. Üks juhtum anti üle põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Tallinnas.

Ülejäänud ida regionaalosakonna juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 17 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid neli: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel üks ja Jõhvis üks. Kaks lasteaia kollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku viis: üks Narvas, üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Jõhvis ja üks Tapal. Kohtla-Järve tervishoiuasutuses on 57 inimesega kolle, Narva tervishoiuasutuse koldes on 10 inimesega kolle. Viru Vangla koldes on 250 inimest, Narva jäähoki koldes on 75 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 5300 inimese, kellest nakatunud on 868.

Tartumaale lisandunud neli nakatunut said viiruse õppeasutusest, kahel juhul nakatus inimene perekonnas ning ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. Jõgevamaale lisandunud kaks nakatunut sai viiruse õppeasutusest, ülejäänud on selgitamisel. Võrumaale lisandunud nakatunute nakkusallikad on teadmata. Viljandimaale lisandunud nakatunute nakkusallikad on täpsustamisel. Põlvamaale lisandunud nakatunute asjaolud on täpsustamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4100 inimese, kellest 391 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on seitse aktiivset kollet, kolletest suurim on 38 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on 12 inimest, hobikoldes on 19 inimest, esimeses õppeasutuse koldes üheksa inimest, teises õppeasutuse koldes on kuus inimest ja kolmandas õppeasutuse koldes on üheksa inimest. Meelelahutusettevõtte koldes on 14 nakatunut.

Pärnumaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse õppeasutusest, teine juhtum on täpsustamisel. Läänemaale lisandunud nakatunu nakkusallikas on teadmata. Üks Saaremaa, üks Läänemaa ja üks Pärnumaa juhtum on välja selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1200 inimest, kellest 168 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on Pärnumaal jälgimisel üks 11 nakatunuga kooli kolle, teine koolikolle on viie nakatunuga ning hooldekodu kolle, kus on 16 nakatunut. Läänemaal on jälgimisel ettevõtte kolle, kus on kuus nakatunut.

Haiglas viibib 154 koroonaviirusesse nakatunut

23. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 154 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on kaheksa patsienti. Koju saadeti üks inimene. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati möödunud ööpäeva jooksul kokku 14, kellest kaks Narva haigla patsienti sisestati tagantjärgi.

Ööpäeva jooksul suri neli koroonaviirusesse nakatunud inimest: 90-aastane naine, 78-aastane mees, 85-aastane naine ja 82-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 92 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 672 COVID-19 haigusjuhtumit 656 inimesega.

23. novembri seisuga on tervenenud 5711 inimest. Neist 4304 inimese (75,4%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1407 inimese (24,6%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 443 300 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 9956 (2,2% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 208 673 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 707 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 420.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.

Koroonaviiruse levik on Eestis laialdane ja kiire, mis tähendab, et nakatuda võib igal pool inimestega kokku puutudes. Paljudel inimestel avaldub koroonaviirus kergete sümptomitega. Seega hoia distantsi, kanna maski, õhuta ruume, pese käsi ja laadi alla HOIA mobiilirakendus! Sellest nädalast hakkasid kehtima rangemad distantsinõuded paljudes avalikes ruumides.

Eelista asjaajamisel elektroonilisi kanaleid ja e-teenuseid. Korralda võimalikult suur osa oma asjaajamisest elektrooniliste kanalite kaudu (näiteks soorita pangatehingud internetis) - nii väldid asjatuid kontakte ja vähendad nakatumise riski. Haigusnähtude puhul püsi kindlasti kodus.

Hangi infot usaldusväärsest allikast. Koroonaviiruse teemal levib sotsiaalmeedias eksitavat infot ja vandenõuteooriad, mis panevad inimesi enda ja teiste tervisega asjatult riskima ning aeglustavad sellega tavaelu juurde naasmist. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja riigiinfo telefonilt 1247.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Veel uudiseid samal teemal

28.07.2023

Kohus: Terviseamet ja PPA tegutsesid MEM Cafe sulgemisel õiguspäraselt

Tallinna Halduskohus jättis rahuldamata OÜ MEM kohvikud kaebuse Terviseameti ning Politsei- ja Piirivalveameti tegevuse peale, sest kohtu hinnangul olid ametite koroonapiirangute aegsed ettekirjutused õiguspärased ning Terviseameti otsus kohvik sulgeda põhjendatud.

04.05.2023

Nädala jooksul lisandus 158 gripi ja 1276 COVID-19 juhtu

17. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 2326 inimest, kellest 33% olid lapsed. Ägedate respiratoorsete viirushaiguste üldine haigestumus vähenes 16% võrra. Grippi haigestumus suurenes eelmise nädalaga võrreldes 13% võrra. Grippi haigestunutest ca 53% olid lapsed vanuses kuni 15 eluaastat.