Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

COVID-19 blogi, 20. august: ööpäevaga lisandus 20 positiivset koroonaviiruse testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 885 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 20 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus 5 positiivset testi tulemust Harjumaale (4 Tallinna) ja 2 Tartumaale (kõik Tartu linna), 12 Ida-Virumaale ning ühel positiivse testitulemuse andnul puudus rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Harjumaa 1 juhtum on sisse toodud Tšehhist, 4  ülejäänud juhtumi nakatumise asjaolud on veel täpsustamisel. Kokku on tänahommikuse seisuga terviseameti Põhja regionaalosakonna poolt aktiivsel jälgimisel 185 inimest.

Tartumaale lisandunud juhtumite puhul on tegemist varasema nakatunu lähikontaktsetega. Tartumaal on tänahommikuse seisuga aktiivseid koldeid 4: perekondlik kolle – 5 haiget, mis sai võimaliku alguse Auras toimunud ujumisvõistlustelt, Vabanki puhang 37 nakatunuga, Naiivi puhang 21 nakatunuga ja Shootersi puhang 19 nakatunuga. Lõuna regionaalosakonna poolt on aktiivsel jälgimisel 210 inimest.

Ida-Virumaa 12 juhtumi puhul  on kõik seotud baariga Jõhvi Kelder. Haigestunud on 8 baari külastajat, 3 nende pereliiget ja 2 isikut on nakatunud töökohas. Kokku koldes hetkel 13 inimest. Ida regionaalosakonna poolt on aktiivsel jälgimisel 142 inimest.

20. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 10 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Koju ei saadetud ühtegi inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 3. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 400 COVID-19 haigusjuhtumit  387 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 2009 inimest. Neist 1 531 inimese (76,2%) haigusjuhtum on lõpetatud, 478 inimese puhul (23,8%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 7,9.

Eestis on kokku tehtud enam kui 138 tuhat esmast testi, nendest 2 227 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?

  • Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.
  • Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.
  • Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.
  • Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.
  • Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
  • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
  • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
  • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Veel uudiseid samal teemal

28.11.2021

Tänahommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti

28. novembri hommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 240 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 172 ehk 72% on vaktsineerimata ja 68 ehk 28% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

27.11.2021

Tänahommikuse seisuga on haiglas 285 koroonaviirusega nakatunud patsienti

27. novembri hommikuse seisuga on haiglas 285 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 233 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 164 ehk 70% on vaktsineerimata ja 69 ehk 30% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.