Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

COVID-19 blogi, 17. detsember: ööpäevaga lisandus 733 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6116 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 733 ehk 12% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 393 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 296 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 193, Pärnumaale 28 ja Tartumaale 21 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Raplamaale lisandus 19, Järvamaale ja Lääne-Virumaale 12 ning Võrumaale ja Jõgevamaale  üheksa uut positiivset testi tulemust. Läänemaale ja Valgamaale lisandus kuus  ja Viljandimaale viis uut nakatunut. Põlvamaale laekus ööpäeva jooksul neli ning Saaremaale ja Hiiumaale  kaks positiivset koroonaviiruse testi. 12 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 491,88 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 9,3%.

Terviseameti jälgimisel on üle 28 00 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 17500 inimest, kellest 3390 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5900 inimese, kellest nakatunud on 1508.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 3000 inimese, kellest 658 on nakatunud.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1700 inimese, kellest 323 on nakatunud.

Haiglas viibib 321 koroonaviirusega nakatunut

17. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 321 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 16 patsienti. Koju saadeti 19 inimest, viis inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ning seitse inimest teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 32.

Ööpäeva jooksul suri neli koroonaviirusega nakatunud inimest – 67-aastane mees, 75-aastane mees, 80-aastane naine ja 94-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 164 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1069 COVID-19 haigusjuhtumit 1046 inimesega.

17. detsembri seisuga on tervenenud 12533 inimest. Neist 9603 inimese (76,6%) haigusjuhtum on lõpetatud, 2930 inimese (23,4%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 565216 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 20004 (3,5% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

TEHIKu selgitus: kaardil on haiglaravil olevate inimeste arvuks 323. Võimalik, et 2 inimest on märgitud topelt.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 227958 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1536 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 511.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Vähendame kontaktide arvu, katkestame nakkusahelad

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peab jõule ja aastavahetust tähistama tänavu ohutult – tähista jõule vaid lähimate pereliikmetega. Enne lähedastega kohtumist veendu, et kõik on terved. Jõule tähistades hoia mõõdukat distantsi ka pereliikmetega.

Haigusel on peiteaeg, seega vähenda igasuguseid lähikontakte juba praegu, et vältida võimalikku nakatumist – selleks, et saaksid jõuludel olla koos perega. Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi.

Eelista sisetingimustele vabas õhus aega veetmist.

Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi. Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid.

Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid. Jõuluostude tegemisel ajasta need aegadel, mil kauplustes on vähem rahvast. Kontaktivabalt saab oste teha internetis.

Kutsume üles hoiduma talvevaheajal välismaale reisimisest. Välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi lükata.

Kui sa oled nakatunud või lähikontaktne, siis püsi kodus. Isegi kui sa pole terviseametilt teavitust veel saanud.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Veel uudiseid samal teemal

28.07.2023

Kohus: Terviseamet ja PPA tegutsesid MEM Cafe sulgemisel õiguspäraselt

Tallinna Halduskohus jättis rahuldamata OÜ MEM kohvikud kaebuse Terviseameti ning Politsei- ja Piirivalveameti tegevuse peale, sest kohtu hinnangul olid ametite koroonapiirangute aegsed ettekirjutused õiguspärased ning Terviseameti otsus kohvik sulgeda põhjendatud.

26.05.2023

ARUANNE SAAREMAA INIMESTELE: Kuidas lahendati Kuressaare veekriisi?

7. mail 2023 puhkes Saaremaal Kuressaares joogivee saastumise tõttu viimase 30 aasta suurimaid nakkuspuhanguid. Terviseamet teeb toimunust ülevaate ning selgitab juhtunu tagamaid - millised olid kriisi lahendamise suurimad probleemid ning miks reageeriti sündmusele alles siis, kui kümned haigestunud inimesed haigla poole pöördusid?