Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

COVID-19 blogi, 15. november: ööpäevaga lisandus 226 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5238 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 226 ehk 4,3% testide koguarvust.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5238 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 226 ehk 4,3% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 130 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 53, Tartumaale 13, Pärnumaale seitse ja Raplamaale ning Lääne-Virumaale neli uut nakatunut. Saaremaale, Järvamaale, Põlvamaale ja Võrumaale lisandus kaks uut nakkusjuhtu, Hiiumaale ja Valgamaale tuli juurde üks uus viirusekandja. Viie positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 199,4 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 4,4%.

13.-14. novembri põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 78 juhul sai inimene viiruse läbi lähikontakti varasema haigestunuga, kahel juhul toodi haigus sisse Venemaalt ja  54 juhul nakkusallikas ei selgunud. Ülejäänud juhtumid on täpsustamisel.  

Põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel üle 12 000 inimese, kellest 1449 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 28 kollet. Kooli koldeid on kokku kuus, lasteaia koldeid on üks kokku, töökoha koldeid on kokku seitse, ürituste koldeid on kokku kolm ja muu kontakti koldeid on kokku kaheksa. Lisanduvad veel Rapla hooldekeskuse kolle, haiglakolle ja Tallinna vangla kolle.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakkusjuhtudest kuuel juhul sai inimene viiruse pereliikmelt ja neljal juhul tuttavalt. Kaks nakatumist on seotud huvitegevuse harrastamise, kaks koolis viibimise ja kaks töötamisega. Ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. Lääne-Virumaa uutest juhtudest kaks on seotud perekondliku nakatumisega, ühel juhul sai inimene viiruse tuttavalt ja ühel juhul koolist.

13.-14. novembri juhtudest 20 juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt, kaheksa juhtumit oli seotud kooli ja kaheksa töökohaga. Kuuel juhul sai inimene viiruse trennist, neljal juhul huvitegevuse käigus, neljal juhul tuttavalt ning ühel juhul kinnipidamisasutusest. Venemaalt toodi sisse kaks uut koroonaviiruse juhtumit. 

Ida regiooni tööpiirkonnas on 13 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid kolm: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel üks ja Jõhvis üks. Kaks lasteaia kollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku viis: üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Narvas, üks Jõhvis ja üks Tapal. Viru Vangla koldes on 231 inimest, Narva jäähoki koldes on 67 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 3500 inimese, kellest haigestunud on 619.

Tartumaa üks nakatunu sai viiruse hooldekodust ja üks ajateenistuses viibides, ühel juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt. Kaks Põlvamaa juhtumit on seotud hooldekodu koldega, Võrumaa nakkusjuht on seotud töökohaga. Ülejäänud lõuna regionaalosakonna juhtumite asjaolud on täpsustamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1800 inimest, kellest 251 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on neli aktiivset kollet, üks on 38 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on seitse inimest, hobikoldes on seitse inimest ning õppeasutuse koldes samuti seitse inimest.

Hiiumaa uue nakkusjuhu puhul sai inimene viiruse tuttavalt, üks Saaremaa nakatunu nakatus koroonaviirusesse pereliikmega suheldus. Pärnumaa uutest juhtudest nelja puhul sai inimese viiruse pereliikmelt ja ühel juhul tuttavalt. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1000 inimese, kellest 142 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet Hiiumaal, kus pereürituse koldes on 12 inimest ja perekoldes kuus. Pärnumaal on jälgimisel üks 10 nakatunuga kooli kolle ja hooldekodu kolle, kus on 12 nakatunut.

Haiglas viibib 84 koroonaviirusesse nakatunut

15. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 84 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on viis patsienti. Koju ei saadetud kedagi, uusi haigusjuhte avati 11 inimest. Möödunud ööpäeva jooksul suri Lääne-Tallinna keskhaiglas koroonaviirusesse nakatunud 84-aastane naine, kokku on Eestis surnud 81 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 618 COVID-19 haigusjuhtumit 602 inimesega.

15. novembri seisuga on tervenenud 4742 inimest. Neist 3510 inimese (74%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1232 inimese (26%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 401 036 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 7637 (1,9% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 190 966 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märkinud 419 inimest.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Lisaks on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

 

 

Veel uudiseid samal teemal

28.07.2023

Kohus: Terviseamet ja PPA tegutsesid MEM Cafe sulgemisel õiguspäraselt

Tallinna Halduskohus jättis rahuldamata OÜ MEM kohvikud kaebuse Terviseameti ning Politsei- ja Piirivalveameti tegevuse peale, sest kohtu hinnangul olid ametite koroonapiirangute aegsed ettekirjutused õiguspärased ning Terviseameti otsus kohvik sulgeda põhjendatud.

04.05.2023

Nädala jooksul lisandus 158 gripi ja 1276 COVID-19 juhtu

17. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 2326 inimest, kellest 33% olid lapsed. Ägedate respiratoorsete viirushaiguste üldine haigestumus vähenes 16% võrra. Grippi haigestumus suurenes eelmise nädalaga võrreldes 13% võrra. Grippi haigestunutest ca 53% olid lapsed vanuses kuni 15 eluaastat.