Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

COVID-19 blogi, 10. november: ööpäevaga lisandus 128 positiivset testi

COVID-19 blogi, 10. november: ööpäevaga lisandus 128 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2 553 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 128 (5,0%)  testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 91 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 10 ja Tartumaale kaheksa nakatunut. Raplamaale ja Viljandimaale lisandus kaks positiivset testitulemust.  Hiiumaale,  Järvamaale, Läänemaale, Lääne-Virumaale, Pärnumaale, Põlvamaale, Valgamaale lisandus üks positiivne tulemus. Kaheksa positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 143,8 ning positiivsete tulemuste osakaal tehtud testidest 6,7%.

Harjumaa 91 uuest juhtumist 72 on Tallinnas. Nelja põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on  nakatumise põhjuseks  varasem kontakt haigega. Kolmel juhul toodi haigus sisse Taanist ja Küproselt. Kahe juhtumi päritolu on teadmata. Ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu on täpsustamisel.

09.11 täpsustatud info: 49 juhtumi nakatumise päritolu oli varasem kontakt haigega ning seitsme juhtumi puhul toodi haigus sisse Venemaalt, Inglismaalt, Küproselt, Saksamaalt, Leedust, Šveitsist ja Belgiast. Nelja juhtumi nakatumise päritolu on teadmata. 38 juhtumi nakatumise päritolu on täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel üle ligi 9 000 inimest, kellest 1 054 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 24 kollet. Kooli koldeid on neli kokku 23 inimesega, lasteaia koldeid on üks kokku 5 inimesega, töökoha koldeid on seitse kokku 116 inimesega, ürituste koldeid on kolm kokku 28 inimesega ja muu kontakti koldeid on kuus kokku 49 inimesega. Lisanduvad veel Rapla Hooldekeskuse kolle 65 inimesega, haiglakolle 18 inimesega ja Tallinna Vangla kolle 10 inimesega.

Ööpäevaga lisandus kolm positiivset juhtumit Viru Vangla koldesse - üks isik Lääne-Virumaa elukohaga, üks isik Ida-Virumaa elukohaga ja üks isik anti tuli üle põhja regionaalosakonna poolt (rahvastikuregistrijärgne elukoht Harjumaal).

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest kolmel juhul toimus nakatumine pereringis, kahel juhul läbi tuttavate, kahel juhul huviringis, ühel juhul tööl, ühel juhul trennis ja ühel juhul toimus nakatumine koolis.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 10 aktiivset kollet: Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 38 ja  Sillamäe teise kooli koldega üheksa inimest, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 ja Narva lasteaia koldega on seotud seitse nakatumist.  Narva-Jõesuu töökoha koldega on seotud 10 nakatumist. Viru Vangla koldes on 206 inimest. Kohtla-Järve kooli koldes on kuus inimest. Sillamäe töökoha koldes on seitse inimest. Narva spordikoldes on 39 nakatunut. Täna hommikust lisandub  Narva töökoha kolle seitsme inimesega.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 3 000 inimest, kellest haigestunud on 460.

Tartumaale lisandunud ühe juhtumi puhul on tegemist nakatumisega läbi perekontakti ja teisel juhul kandus nakkus edasi läbi töökontakti. Kahe Tartumaa nakatumisjuhtumi asjaolud on teada, ülejäänud selgitamisel.   Viljandimaa  ja Põlvamaa juhtumite nakkusallikas on teadmata ning Valgamaa juhtumi nakatumise asjaolud on veel täpsustamisel. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 900 inimese, kellest 169 on haigestunud (haigestunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 34 inimesega hooldekodu kolle.

Hiiumaale, Läänemaale ja Pärnumaale lisandunud nakatunud said viiruse läbi tööalaste kontaktide.                 

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 650 inimese, kellest 98 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 13 inimest ja teises ürituse koldes seitse ja perekoldes kuus.

Haiglaravi vajab 63 inimest

10. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 63 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on viis patsienti. Koju saadeti kokku viis inimest ning uusi juhte avati kokku üheksa. Üks inimene viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.  Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis surnud 76 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 586 COVID-19 haigusjuhtumit 571 inimesega.

10. novembri seisuga on tervenenud 4 219 inimest. Neist 3 047 inimese (72,2%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1 172 inimese (27,8%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud ligi 283 000 esmast testi, nendest 6 376 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Koroonaviiruse levik kasvab Eestis iga päevaga

Eestis on püsiv riigisisene levik. Kasvab ka nende juhtude osakaal, kus nakkuse allikas pole teada. Eelkõige teeb murelikuks Harjumaal ja Tallinnas toimuv koroonaviiruse levik.

Testi esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.

Kutsume tööandjaid üles võimaldama töötajatele kaugtöö tegemist, et vähendada kontaktide hulka töökohal. Nakkuse leviku piiramine asutustes on hädavajalik.

Hangi infot usaldusväärsest allikast. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja telefoninumbril 1247.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 178 686 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 295 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 158.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Lisaks on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Veel uudiseid samal teemal

16.07.2024

Terviseamet: Eestis kahtlustatakse üle 31 aasta taas koolerasse nakatumist

Terviseameti nakkushaiguste laboris on analüüsimisel proov lapselt, kellel esmane testimine tuvastas koolera. Nädala alguses Tallinnas haiglasse pöördunud lapsel esinevad sümptomid, mis võivad viidata nii koolerale kui ka teistele soolenakkustele, kuid täpsema analüüsi tulemused peaksid selguma nädala teises pooles.

18.03.2024

Puukentsefaliidi juhtude arv on Eestis viimaste aastatega pea kolmekordistunud

Eelmisel aastal haigestus puukentsefaliiti 209 inimest. Terviseameti andmetel on puukentsefaliidi juhtude arv Eestis viimase kolme aastaga pea kolmekordistunud. Puugid muutuvad aktiivseks varakevadel, mil temperatuur on püsivalt üle 5-7 kraadi. Seega on just praegu õige aeg end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida.