Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Biotsiidi omaduste kokkuvõtted koostatakse nüüd IUCLIDis

Alates 12. veebruarist peavad kõik biotsiidi tootjad, kes plaanivad taotleda biotsiidi Euroopa Liidu või riiklikku luba, koostama biotsiidi omaduste kokkuvõtte (SPC) IUCLIDis.

IUCLID on arvutisse installitav tarkvaraprogramm toimeainete ja biotsiidide andmete kogumiseks, korraldamiseks, talletamiseks ja vahetamiseks. IUCLIDisse andmete sisestamisel saab nende põhjal eksportida taotlusega esitatava IUCLID-toimiku i6z-vormingus. Euroopa Kemikaaliamet (ECHA) täiendas IUCLID-programmi ja nüüdsest saab ka biotsiidi omaduste kokkuvõtte i6z-vormingus IUCLIDist eksportida. Sellega lihtsustub biotsiidide loa taotluste koostamine, vähendades andmete dubleerimist, parandades dokumendihaldust ja suurendades turvalisust.

IUCLIDi saab alla laadida IUCLIDi veebisaidilt või kasutada otse ECHA pilveteenuste kontoga.

Senine SPC koostamise programm SPC Editor on kasutusest kõrvaldatud. Siiski saab vanu SPC-faile xml-vormingus IUCLIDisse laadida ja need migreeritakse automaatselt nõutavasse i6z-vormingusse.

ECHA korraldab 15. veebruaril kell 11.00–12.30 Helsingi aja järgi veebiseminari uue SPC tutvustamiseks. Ürituse ajal annavad ECHA eksperdid ülevaate IUCLIDi funktsioonidest ja saadaolevast abimaterjalist ning vastavad osalejate küsimustele.