Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

9. nädal: gripp ei taha veel järele anda

 Haigestumus kasvas kõige enam koolilaste hulgas, mis on nüüd jõudnud väikelaste haigestumusega peaaegu võrdsele tasemele. Kasvu täheldati ka vanemaealiste inimeste seas, vaid täiskasvanud tööealiste inimeste puhul saame rääkida haigestumuse langusest.

Kogu hooaja vältel on haigestunud enam kuni 5-aastased lapsed, haigestumus nende hulgas oli keskmiselt kaks korda kõrgem kui koolilastel ja kuni 10 korda kõrgem võrreldes täiskasvanutega.

Grippi haigestumus vanusrühmade järgi

Möödunud nädalal lisandus Eestis ka üks surmajuht – 73aastane naisterahvas.

Viiruste etioloogia

Kinnituse sai 46 A gripi ja 11 B gripiviirust. Täiendavalt läbiviidud A gripiviiruse alatüüpeerimine näitas, et positiivse kinnituse saanud A gripiviirustest 36 ehk 78 protsenti olid (H1N1) 2009, nädal varem tuvastati sama viirust 20 ehk 51 protsenti kõikidest ringluses olnud .

Gripihooaja algusest on laboratoorselt kinnitatud 844 A gripiviirust, neist 569 A(H1N1) 2009, 1 A(H3N2) ning 106 B gripiviirust.

Ringlevate viiruste etioloogiline struktuur

60 protsendil juhtudest on haigestumised endiselt tingitud nii A kui ka B gripiviirustest, 29-protsendil RS-viirustest. Paragripi ja adenoviiruste osakaal haigestumises on tunduvalt väiksem.

Grippi haigestumine Euroopas

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel  on haigestumuse intensiivsus kõrge Luksemburgis, Rumeenias ja Islandil. Madalaks hindavad haigestumust Küpros, Norra, Malta, Portugal ja Suurbritannia.  Ülejäänud riigid hindavad haigestumuse intensiivsust keskmiseks.