Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

6. nädal: Gripi haripunkt on möödas, haigestumuse intensiivsus püsib keskmisel tasemel

Laboratoorselt kinnitatud grippide arv püsis stabiilsel tasemel. Sentinelsüsteemi andmetel oli gripi haigestumuse intensiivsus Eestis keskmine ja geograafiline levik laialdane

Vanusrühmade järgi haigestusid jätkuvalt enam kuni 5 aastased lapsed, kuid haigestumus nende hulgas vähenes  ligikaudu 30 protsenti. Koolilaste ja täiskasvanute haigestumus vähenes samuti vastavalt 14 ja 10 protsenti, kuid  vanemaealiste hulgas (65 ja vanemad)  täheldati haigestumuse tõusu.

 

Grippi haigestumus vanusrühmade järgi
 

Viiruste etioloogia
Kuuendal nädalal viiruste etioloogilises struktuuris muutusi ei ilmnenud. Respiratoorsetest viirustest esines endiselt enam gripi viirusi (73 %), A-gripiviiruste osakaal on 67 protsenti ning B-gripiviiruse osakaal kuus protsenti.

Laboratoorselt kinnitati kokku 111 A gripi ja 9 B gripi juhtu. Täiendavalt läbiviidud A gripiviiruse alatüüpeerimine näitas, et positiivse kinnituse saanutest A gripiviirustest 70 olid (H1N1) 2009.

 

Ringlevate viiruste etioloogiline struktuur 

Gripihooaja algusest on kinnitatud 688 A gripiviirust, neist 477 A(H1N1) 2009, 1 A(H3N2) ning 82 B gripiviirust. Domineerib A gripiviiruse alatüüp (H1N1) 2009 ehk pandeemiline gripiviirus.

Kuuendal nädalal kinnitati üks gripisurma juhtum, suri 29-aastane naisterahvas, kes kuulus riskirühma.