Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

48. nädalal kasvas haigestumine ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse

Haigestumise tõus oli peamiselt seotud erinevate respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavate viirustega. Laboratoorse kinnituse sai nädala jooksul 34 proovi, esmakordselt olid enamuses adenoviirused (34%), paragripi ja RS viirusi oli veidi vähem (29,4% ja 26,5%), ülejäänud olid A-gripiviirused (11,8%).

Gripiviiruste hulgas leidis möödunud nädalal esmakordselt kinnitust uue gripi viirus A/H1N1(2009), mis tuvastati sentinel proovidest.  Kolm A gripidiagnoosi kinnitati Tartu Ülikooli Kliinikumis, kuid neil juhtudel viirust ei subtüpeeritud.

Gripihooaja algusest ehk oktoobrikuust on laboratoorse kinnituse saanud 17 gripidiagnoosi , neist 13 A- ja 4 B-grippi. 13-st kinnitatud A- gripiviirusest 12 olid A gripiviirused, mida ei subtüpeeritud ja üks A/H1N1(2009).

Haigestumine Eestis vastab hooaja tavapärasele tõusule, haigestumise intensiivsus on jätkuvalt madalal tasemel. Nakatunute arvu osas maakondade lõikes suuri erinevusi ei ole. Vanusrühmade järgi haigestuvad enim kuni 4 aastased lapsed.

Euroopa regioonis jäi grippi haigestumine samuti madalale tasemele, välja arvatud Venemaa, kus haigestumuse intensiivsust hinnatakse keskmiseks. 18 riiki on andnud teada vähesest haigestumise tõusust, kuid tõusutrend on olnud seotud muude respiratoorsete viiruste ringlusega.

Ainult 5,9 % sentinel proovidest on olnud positiivsed gripi suhtes. Registreeritakse üksikuid laboratoorselt kinnitatud gripijuhte, neist 14 riigis ringles B-gripiviirus,  üheksas riigis on diagnoositud A (H1N1) pandeemiline gripiviirus ning seitsmes riigis – A(H3N2) gripiviirus.

Alates 40.nädalast on 499-st WHO Euroopa regioonis kinnitatud gripiviirusest  55 protsenti olnud A gripiviirused ja 45 protsenti B-gripiviirused. Kõigist registreeritud A gripiviirustest 64 protsenti olid -A H1N1(2009), üks protsent hooajaline gripp H1N1 ja 35 protsenti H3N2.