Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

2019-nCoV andmed 31.01.2020

WHO nimetas koroonaviiruse 2019-nCoV puhangu Hiinas rahvusvahelise tähtsusega rahvatervise hädaolukorraks. Otsust põhjendab WHO ennekõike vajadusega toetada nõrga tervishoiusüsteemiga riikide valmisolekut haiguse levikuga tegelemiseks.

Kogu maailmas on registreeritud 9836 laboratoorselt kinnitatud juhtu. Praegustel andmetel on surnute arv kasvanud 213-ni.  Euroopas on nakatunuid registreeritud Prantsusmaal 6, Saksamaal 5, Itaalias 2, Soomes 1, Inglismaal 2.

ECDC hinnangul on haigusjuhtude sissetoomise risk EL-i keskmine kuni kõrge, haiguse edasise leviku risk EL-is madal tingimusel, et rakendatakse asjakohaseid haiguse ohjamismeetmeid. Terviseameti hinnangul on nakkuse sissetoomise risk Eestisse keskmine.

ECDC hinnangul on EU/EEA elanikel, kes elavad või reisivad praegu Wuhanis, kõrge risk nakatumiseks. Terviseamet soovitab võimaluse korral reisimist Hiina ning eriti haiguse levikupiirkonda vältida. Piiranguid reisimisele või kaubandusele WHO ei soovita.

ECDC hindab sissetulevate reisijate tervisekontrolli tõhusust uue koroonaviiruse haigete avastamiseks madalaks. ECDC hinnangul jääb isegi väga tõhusa tervisekontrolli korraldamisel ligikaudu 75% reisijatest sihtkohariiki saabudes avastamata, kuivõrd neil ei ole reisimise ajal avaldunud haigussümptomeid.

Eesti piiripunktides aktiivset reisijate tervise jälgimist ega tervisekontrolli ei rakendata. Terviseamet on edastanud piiripunktidele reisijatele suunatud infomaterjalid.