Sa oled siin

2019-nCoV andmed 01.02.2020

Kogu maailmas on registreeritud 11 955 laboratoorselt kinnitatud haigusjuhtu, neist 17 tervishoiutöötajad. Praegustel andmetel on surnute arv kasvanud 259-ni, kõik surmajuhud on aset leidnud Hiinas, 249 neist Hubei provintsis.

Euroopas on nakatunuid registreeritud Prantsusmaal 6, Saksamaal 7, Itaalias 2, Hispaanias 1, Soomes 1, Rootsis 1, Suurbritannias 2. Venemaa teatas 2 nakatunust Siberis, mõlemad haigestunud on Hiinast pärit turistid, haiguse kulg on olnud kerge. USAs on registreeritud 7 ja Kanadas 4 haigusjuhtu.

ECDC hinnangul on haigusjuhtude sissetoomise risk EL-i keskmine kuni kõrge, haiguse edasise leviku risk EL-is madal tingimusel, et rakendatakse asjakohaseid haiguse ohjamismeetmeid. Terviseameti hinnangul on nakkuse sissetoomise risk Eestisse keskmine.

ECDC hinnangul on EU/EEA elanikel, kes elavad või reisivad praegu Wuhanis, kõrge risk nakatumiseks. Teistes Hiina piirkondades hinnatakse nakatumisriski keskmiseks tõenäolise suurenemise trendiga. Terviseamet soovitab võimaluse korral reisimist Hiina ning eriti haiguse levikupiirkonda vältida. Piiranguid reisimisele või kaubandusele WHO ei soovita.

ECDC hindab sissetulevate reisijate tervisekontrolli tõhusust uue koroonaviiruse haigete avastamiseks madalaks. ECDC hinnangul jääb isegi väga tõhusa tervisekontrolli korraldamisel ligikaudu 75% reisijatest sihtkohariiki saabudes avastamata, kuivõrd neil ei ole reisimise ajal avaldunud haigussümptomeid.

Eesti piiripunktides aktiivset reisijate tervise jälgimist ega tervisekontrolli ei rakendata. Terviseamet on edastanud piiripunktidele reisijatele suunatud infomaterjalid.