Sa oled siin

2019-nCOV ametlikud andmed 27.01.2020

Registreeritud on 2820 laboratoorselt kinnitatud 2019-nCoV  haigusjuhtu kogu maailmas, kaasa arvatud  16 tervishoiutöötajat (kõik Hiinas Wuhanis). Euroopas on 3 kinnitatud juhtu Prantsusmaal.

Tänase seisuga on registreeritud 81 surmajuhtu, kõik Hiinas.

Eestis nakatumise risk on väga madal. Haiguse ülemaailmset levikut peetakse tõenäoliseks, koroonaviiruse leviku tõenäosus Euroopa Liidu liikmesriikidesse on keskmine.

Reisil viibides (ka Euroopas) tuleks järgida tavapäraseid hügieeninõudeid nagu sage kätepesu ning hoiduda kontaktist hingamisteede haiguste sümptomitega inimestega, vajadusel katta suu ja nina. Tavainimesel ei ole enda kaitseks otstarbekas maski kanda, kuna selle efektiivsus ei ole tõestatud. Mask piirab eelkõige nakkuse edasilevikut nakatanud isikutelt.

Oluline on meeles pidada, et praegusel aastaajal on suurenenud hingamisteedega seotud infektsioonide arv. Kui te ei ole külastanud viimase kahe kuu jooksul Hiina Wuhani piirkonda, siis on nakatumise võimalus uut tüüpi koroonaviirusesse väga madal.

Kaubavahetusele Hiinaga ei ole seatud piiranguid ja WHO ning terviseamet ei lisa täiendavaid ettevaatusabinõusid pakkide saamisele ja saatmisele.

Rohkem infot:

www.ecdc.europa.eu/en/novel-coronavirus-china