Sa oled siin

2019-nCOV ametlikud andmed 26.01.2020

Registreeritud on 2026  laboratoorselt kinnitatud 2019-nCoV haigusjuhtu , kaasa arvatud  15 tervishoiutöötajat.

Tänase seisuga on registreeritud 56 surmajuhtu, kõik Hiinas (52 Hubei provints/Wuhanis,  1 Heilongjiangi provints,   1 Hebei provintsis ja 1 Shanghais).

Enamus kinnitatud haigestunutest on registreeritud Hiinas  - 1 988. Teistes riikides on haigust registreeritud Taiwanis (6), Tais (5), Austraalias (4), Malaisias (4), Singapuris (4), Prantsusmaal (3), Jaapanis (3), Lõuna-Koreas (3), USAs (2), Vietnamis (2), Kanadas (1) ja Nepaalis (1).

Hetkeseisuga on Eestis nakatumise risk  väga madal. Haiguse ülemaailmset levikut peetakse tõenäoliseks, koroonaviiruse leviku tõenäosus Euroopa Liidu liikmesriikidesse on keskmine.

Võimalusel tuleks vältida Hiina Rahvavabariiki reisimist, reisil viibides (ka Euroopas) tuleks kinni pidada terviseameti soovitustest haigestumist vältida - reisijatel on soovitatav järgida tavapäraseid hügieeninõudeid nagu kätepesureegleid ning hoiduda kontaktist hingamisteede haiguste sümptomitega inimestega, vajadusel katta suu ja nina.

Oluline on meeles pidada, et praegusel aastaajal on suurenenud hingamisteedega seotud infektsioonide arv. Kui te ei ole külastanud viimase kahe kuu jooksul Hiina Wuhani piirkonda, siis on nakatumise võimalus uut tüüpi koroonaviirusesse väga madal.

 

Rohkem infot:

www.ecdc.europa.eu/en/novel-coronavirus-china