Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

13. nädal - haigestumus püsib madalal tasemel

Gripilaadsetesse haigustesse haigestumus

Gripilaadsetesse haigustesse haigestumus püsis stabiilsel tasemel. Haigestumus kasvas kuni 5-aastaste laste ja koolilaste seas vastvalt 25 ja 8 protsenti, haigestumine oli seotud erinevate ringlevate viirustega. Täiskasvanute hulgas püsis haigestumus stabiilsel tasemel, vanemealiste inimeste seas haigestumus langes.

Ringlevate viiruste etioloogiline struktuur

Sentinelsüsteemi andmetel hinnatakse grippi ja gripilaadsetesse haigustesse haigestumuse intensiivsust madalaks.

Laboratoorse kinnituse said üksikud A ja B gripiviiruse analüüsid, A gripiproove oli kuus, neist neli A(H1N1) 2009 ja 10 B-gripi proovi. Vaatamata gripiviirusega seotud haigestumiste arvu kolmekordsele kasvule püsib grippi haigestumus jätkuvalt madalamal tasemel.  70 % juhtudest oli haigestumine möödunud nädalal seotud muude  respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavate viirustega, peamiselt RS-viirusega.

Gripihooaja algusest on laboratoorselt kinnitatud 898 A gripiviirust, neist 592 A(H1N1) 2009, 1 A(H3N2) ning 140 B gripiviirust.

Haigestumine Euroopas

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel  on haigestumuse intensiivsus keskmine ainult Poolas ja Rootsis. Ülejäänud riigid hindavad haigestumuse intensiivsust madalaks.