Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

12. nädal - Gripiviirused on selleks hooajaks ringlusest kadumas

12. nädalal (21.-27.märts) püsis haigestumine ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse eelneva nädalaga võrreldes samal tasemel. Arstide poole pöördus 4472 inimest, neist 54 protsenti olid lapsed.

Gripilaadsetesse haigustesse haigestumus vähenes kokku 20 protsendi võrra, neist kuni 5-aastaste laste ja koolilaste seas vastavalt 14 ja 47 protsenti. Täiskasvanute hulgas püsis haigestumus stabiilsel tasemel, vanemealiste inimeste seas haigestumine kolmekordistus, kuid püsib endiselt madalal tasemel.

Gripilaadsetesse haigustesse haigestumus vanusrühmade järgi

Ringlevate viiruste etioloogiline struktuur

80 % juhtudest oli haigestumine möödunud nädalal seotud muude  respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavate viirustega. Peamiselt oli haigestumise seotud RS-viirusega. RS viirus on üks ülemiste hingamisteede viirusnakkusi põhjustavatest viirustest, mida üksnes kliinilise pildi põhjal on raske gripist eristada. Selle viirusega kaasnevatest sümtomitest on iseloomulikum raskekujuline mõnikord astmaatiliselt kulgev köha.

Laboratoorse kinnituse said ka üksikud A ja B gripiviiruse analüüsid, A gripiproove oli seitse, neist neli A(H1N1) 2009 ja neli B-gripi proovi.

Ringlevate viiruste etioloogiline struktuur

Gripihooaja algusest on laboratoorselt kinnitatud 892 A gripiviirust, neist 588 A(H1N1) 2009, 1 A(H3N2) ning 130 B gripiviirust. Möödunud gripihooajal (2009/2010) oli Eestis samaks perioodiks laboratoorse kinnituse saanud 882 gripiviiruse A(H1N1) 2009 proovi.