Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

10. nädal: Gripiviiruste osakaal on langenud

Grippi haigestumus kasvas täiskasvanute ja vanemealiste inimeste seas ja vähenes kuni 5-aastaste laste ja koolilaste hulgas.

Grippi haigestumus vanusrühmade järgi Viiruste etioloogia

Laboratoorse kinnituse sai 10. nädalal 31 A gripi ja 6 B gripiviirust. Täiendavalt läbiviidud A gripiviiruse alatüüpeerimine näitas, et positiivse kinnituse saanud A gripiviirustest 13 olid (H1N1) 2009.

Sentinelsüsteemi andmetel hinnatakse gripi ja gripilaadse haigestumuse intensiivsust endiselt keskmiseks ning haigestumise geograafilist levikut laialdaseks, kuid esmakordselt oli 60% juhtudel haigestumine seotud muude  respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavate viirustega, eeskätt  RS ja paragripiviirustega.

A gripiviiruste osakaal vähenes 32 protsendi ning B gripiviiruste osakaal 45 protsendi võrra. Paragripiviiruste osakaal kolmekordistus,  RS-viiruste osa kasvas eelneva nädalaga võrreldes 11 protsenti.

Muudatused etioloogilises struktuuris

Gripihooaja algusest on laboratoorselt kinnitatud 875 A gripiviirust, neist 582 A(H1N1) 2009, 1 A(H3N2) ning 112 B gripiviirust.

Haigestumine Euroopas

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel  on haigestumuse intensiivsus keskmine Belgias, Bulgaarias, Tsehhis, Kreekas, Leedus,  Eestis, Prantsusmaal, Poolas, Saksamaal, Itaalias, Sloveenias, Rumeenias ja Rootsis. Ülejäänud riigid hindavad haigestumuse intensiivsust madalaks.