Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

10. juunil toimub Terviseameti ja Tartu Ülikooli koostöös valminud projekti lõpetav teabepäev

Terviseametil on koostöös Tartu Ülikooliga valminud projekt „Laste sünniregistri andmete uuring (Ida-Virumaa eri piirkondades sündinud laste sünninäitajate võrdlus teiste Eesti piirkondade laste andmetega) ning nende vanemate küsitlus kokkupuute kohta põlevkivisektori saastega“.

Projekti eesmärk oli Eesti Meditsiinilise Sünniregistri andmeid kasutades uurida kas ja kuidas põlevkivitööstusest tulenev saaste avaldab mõju laste sünninäitajatele nagu sünnikaal ja enneaegsete sündide osakaal. Selleks uuriti Ida-Virumaa eri piirkondades sündinud laste sünninäitajaid võrdlevalt teiste Eesti piirkondade laste näitajate suhtes.

Projekti lõpetav teabepäev toimub veebi vahendusel 10. juunil 2021 algusega kell 10.00. Veebinaril tutvustatakse projekti tulemusi ning teabepäeva orienteeruv kestus on kaks tundi.

Üritusel osalemiseks võta ühendust Terviseameti keskkonnatervise osakonna nõuniku Märten Lukk-iga (marten.lukk@terviseamet.ee).

Projekti rahastas Eesti Keskkonnainvesteeringute Keskus – KIK.

Veel uudiseid samal teemal

16.07.2021

Ettevaatust suplemisel - levib vibriobakter

Terviseamet tuvastas Harjumaa, Saaremaa, Hiiumaa ja Pärnumaa suplusrandades koolera vibriooni (Vibrio cholerae). Tegemist on mittetoksiliste koolera vibriooni tüvedega, mis võivad 2-3% inimestest põhjustada oksendamist, kõhulahtisust, haavanakkust, kõrva- ja nahapõletikku ning mädanikke. Ohustatud on eelkõige nõrgenenud immuunsusega inimesed ja need suplejad, kelle kehal on marrastusi või haavandeid.

02.07.2021

Terviseamet soovitab: vaata supluskohtade vee kvaliteeti uue kuue saanud kaardirakenduselt

Terviseamet soovitab enne rannamõnude nautimist pöörata tähelepanu suplusveekvaliteedile. Selleks valmis Terviseametil koostöös Maa-ametiga uus supluskohtade ja ujulate kaart.