Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

REISIMINE JA COVID-19

TAGASI COVID-19 LEHELE »

 

Kõikidel lennukiga Eestisse saabuvatel reisijatel (sh lastel, kelle eest esitab andmed tema vanem) on kohustuslik täita piiriületaja ankeet ning olla valmis seda lennukile minnes esitama.

 

Laeva, bussi, rongi või autoga saabujatel on kohustuslik täita piiriületaja ankeet siis, kui saabutakse punase värviga tähistatud riigist (vt riikide nimekirja siit) või sellega võrdsustatud riigist (juhul, kui lähteriiki pole üheski nimekirjas).

 

Eestisse saabudes on piiriületaja kohustatud riigipiiri ületamisel esitama Terviseametile järgmised andmed:

 • piiriületaja isikuandmed (ees- ja perekonnanimi, isikukood või sünniaeg, reisidokumendi number, sugu ja kodakondsus);

 • piiriületajaga koos reisinud alaealise lapse isikuandmed (ees- ja perekonnanimi, kodakondsus);

 • piiriületaja kontaktandmed (e-posti aadress, telefoninumber, elukoha või püsiva viibimiskoha postiaadress);

 • reisimisega seotud andmed (riik, kust Eestisse saabuti, saabumise kuupäev ning riigid, mida reisi jooksul läbiti, sealhulgas riigid, kus toimusid vahemaandumised või ümberistumised, isegi kui isik ei väljunud transiitalalt, ning välismaalase viibimiskoha andmed Eestis);

 • immuniseerimise ja testimise andmed (andmed nakkushaiguse COVID-19 läbipõdemise kohta, andmed nakkushaiguse COVID-19 suhtes vaktsineerituse kohta).

Piiriületaja deklaratsiooni saab täita kolm päeva enne Eestisse saabumist või saabumise päeval aadressil: iseteenindus.terviseamet.ee.
Pärast deklaratsiooni esitamist saadetakse täidetud ankeet Teie e-posti aadressile. Palume täidetud ankeet hoida alles digitaalselt või paberkandjal, et seda vajadusel piiril esitada.

Deklaratsiooni saab täita ka paberkandjal eesti keeles (DOCX), soome keeles (DOCX), inglise keeles (DOCX) ning vene keeles (DOCX).

Rohkem informatsiooni leiab Politsei- ja Piirivalveameti kodulehelt. Reisimisel kehtivate piirangute ja korraga tutvu lähemalt kriis.ee veebilehel.

 

Korduma kippuvad küsimused

 

1. Mida teha, kui mulle kuvab deklaratsiooni esitades veateadet?

Kõigepealt tuleb üle vaadata, kas kõik väljad on korrektselt täidetud. Näiteks: aadress tuleb esitada formaadis: tänava nimi, maja number, linn ja maakond.
Kui kõik väljad on korrektselt täidetud ning endiselt ei saa deklaratsiooni esitada, tuleks mõne aja möödudes uuesti proovida. Kui ka siis ei õnnestu, palume selles teada anda e-posti aadressil info@terviseamet.ee.
 

2. Kuidas ma saan oma aadressi, saabumiskuupäeva muuta või reisi tühistada?

Kui Teie saabumiskuupäev või aadress muutub enne Eestisse jõudmist, saab seda muuta, esitades oma deklaratsiooni uuesti aadressil https://iseteenindus.terviseamet.ee uute andmetega.
 

3. Reis tühistati, kuidas saan oma esitatud deklaratsiooni tühistada?

Kui reis tühistatakse ning soovite oma deklaratsiooni tühistada, andke sellest teada aadressil info@terviseamet.ee. Kirja tuleb kindlasti lisada oma nimi, isikukood või sünniaeg ning pöördumise põhjendus.
 

4. Olen viimase kuue kuu jooksul COVID-19 läbipõdenud või viimase aasta jooksul COVID-19 vastu vaktsineeritud väljaspool Eestit, kuidas seda piiril tõendada?

Juhul, kui haigus põeti läbi teises riigis, siis selle tõendamiseks tuleb esitada ladina või slaavi tähestikus, eesti, vene või inglise keeles isiku ametlikult kinnitatud tõend (mis võib olla ka teise riigi andmebaasi väljatrükk) või ravidokumendi väljavõte. Positiivne antikehade test ei ole piisav läbipõdemise tõendamiseks.

Esitatud dokumendil peavad olema järgmised andmed:

 • Isikuandmed;
 • läbipõdemise aeg;
 • terveks tunnistamise kliiniline alus;
 • testimise läbimise korral:
  •  analüüsi metoodika;
  •  selle tulemus;
  •  testi tegemise koht ja aeg;
  •  tegija ning viimase andmed.

Inimesed, kes on vaktsineeritud välimaal olles, saavad vaktsineeritust tõestada, esitades:

 • immuniseerimispassi, selle koopia või vastava tõendi (sh EL nõuetele vastav COVID-19 digitaalne vaktsineerimise tõend);
 • teise riigi andmebaasi väljatrüki, mis on ametlikult kinnitatud;
 • immuniseerimisepassi (mille väljastamist on võimalik paluda tervishoiuteenuse osutajalt paberkandjal).

Teises riigis teostatud vaktsineerimist tõendav dokument peab olema ladina või slaavi tähestikus, eesti, vene või inglise keeles ning sisaldama järgmist informatsiooni:

 • haigus, mille vastu immuniseeriti;
 • immuniseerimise kuupäev;
 • immuunpreparaat, mida kasutati;
 • mitu annust on isikule manustatud;
 • tõendi väljastaja andmed.
   

5. Olen viimase kuue kuu jooksul COVID-19 läbipõdenud või viimase aasta jooksul COVID-19 vastu vaktsineeritud Eestis, kuidas seda piiril tõendada?

COVID-19 läbipõdemist saab tõendada trükkides välja vastava saatekirja vastuse või epikriisi digilugu.ee portaalist. Varasema haigestumise tõendamiseks on vajalik esitada positiivseks osutunud PCR analüüsi tulemus. Positiivne antikehade test ei ole piisav läbipõdemise tõendamiseks.

Alates 10.06.2021 saab patsiendiportaalis endale luua Euroopa Liidu standardile vastava COVID digitõendi. Võimalik on luua kolme uut tõendit – enda vaktsineerituse, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse koroonatesti tulemuse tõendamiseks.

Võltsimiskindlad tõendid võimaldavad edaspidi Euroopa Liidus turvalisemalt liikuda. Tõendit saab kasutada nii nutiseadmes kui väljaprindituna. Euroopa Liidu digitaalsete COVID tõendite ehtsust saab kontrollida veebilehel kontroll.digilugu.ee.

Varem loodud siseriiklikud vaktsineerimistõendid kehtivad praegu edasi ning jäävad inimesele patsiendiportaali alles. Euroopa Liidu digitaalsete COVID tõendite süsteem rakendub täismahus alates juulist.

Euroopa Liidu digitaalne COVID tõend ei ole pass ega reisidokument ning tõend ei ole eeltingimuseks piiriületamisel, kuid võib sõltuvalt sihtriigis kehtivatest nõuetest anda näiteks vabastuse eneseisolatsioonist. Reisimisel tuleb alati arvestada sihtriigis kehtivate nõuetega, lisainfo veebilehel: reisitargalt.vm.ee.

Küsimused-vastused Euroopa Liidu COVID digitõendite kohta: kkk.kriis.ee.