Sa oled siin

Antimikroobne resistentsus

Antimikroobne resistentsus (AMR) on mikroobide (viiruste, bakterite, seente ja algloomade) võime muutuda vastupanuvõimetuks neile seni toiminud antimikroobsetele preparaatidele.

Üks kriitilisemaid probleeme on seni tavaliste infektsioonhaiguste raviks kasutatud antibiootikumide kasutusvõimaluste kadumine. Selleks, et ka tulevastele põlvedele jätkuks infektsioonide ravimiseks ja ennetamiseks antibiootikume, tuleb nende kasutamisse suhtuda vastutustundlikult juba täna.

 

 

 

Valdkonna tegevusi reguleerib NETS.

 

Seireprojektid

AMR seiret teostab Euroopas ECDC EARS-Net raames alates 2001a. Eestist osalevad käesoleval hetkel projektis kõik mikrobioloogia laborid. Andmeid kogutakse verekülvidest ja liikvorist leitud 8 bakteri kohta (Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae, Pseudomonas aeruginosa, Acinetobacter baumanni, Streptococcus pneumoniae, Enterococcus faecalis, Enterococcus faecium). Antibiootikumide kasutuse kohta kogub andmeid ECDC ESAC-Net ja neid andmeid edastab Eestist Ravimiame

Raportid

Siit leiate Eesti AMR seire ning ECDC raportid AMR ja antibiootikumide kasutuse kohta

Juhendid

Haiglatel on kasutusel oma empiirilise antibakteriaalse ravi juhendid, mis erinevad haiglati. Ambulatoorses osas on Eesti Infektsioonhaiguste Selts välja andnud AB ravi juhendi perearstidele (link juhendile).

Avaldatud infomaterjalid

Siit leiate meedias avaldatud artikleid, ülevaateid, jms. materjale.