Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Antibiootikumide kasutamine

Antibiootikumid on suurepärased ravimid, millega on viimase seitsme aastakümne jooksul võidetud elule tagasi sadu miljoneid inimesi.

Suur edu on aga uinutanud antibiootikumide tarvitajate valvsust ning viimaste aastatega on  suurenenud kogu Euroopa Liidus resistentsete bakteritega nakatunud patsientide arv, mille põhjustajaks on antibiootikumide väärkasutus. 

 

 

Millal tuleks antibiootikume kasutada?

Antibiootikumid ei aita nakkuste korral, mille tekitajaks on erinevad viirused. Nad on tõhusad vaid bakteriaalsete nakkuste puhul. Näiteks ülemiste hingamisteede viirusnakkuste või gripi korral väljakirjutatud antibiootikumid patsiendile leevendust ei too, sest bakteritapjaks mõeldud antibiootikum viirustele ei mõju.

Terviseamet soovitab võtta antibiootikume ainult siis, kui arst need määrab.

 

Kuidas antibiootikume kasutada?

Kui arst on kinnitanud antibiootikumide vajalikkust ja need määranud, siis tuleb rohtu võtta täpselt arsti ettekirjutuse järgi.

Kui te lühendate antibiootikumravi kestvust, vähendate annust ega pea kinni õigest antibiootikumide võtmise korrast, võttes näiteks kahe või kolme ettenähtud tableti asemel päevas ühe, siis võib juhtuda, et teie organismis pole bakterite hävitamiseks piisavalt ravimit, need jäävad ellu ja võivad muutuda resistentseks.

Järgige kõiki ravimivõtmise kohta saadud nõuandeid, sest ainult nii saame olla kindlad, et antibiootikumid toimivad tõhusalt.