Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

 

Meditsiiniseadmed

Meditsiiniseadmete osakond seisab hea rahva tervise kaitse ja edendamise eest. Meie käest saate abi, kui teil on küsimusi või ka kaebusi meditsiiniseadmete kohta (sh internetimüük, kliinilised uuringud, määratlemine, reklaam).

 

Teie poolne tagasiside on väga oluline ja aitab meid kõiki selles suunas, et kasutusel olevad seadmed oleksid võimalikud ohutud. Seadmed tulevad turule ilma, et riigiametid neid eelnevalt kontrolliks, mis võimaldab tegutseda ebaausatel ettevõtetel sh ka võltsingute tootjatel.

Meditsiiniseadmete näol on tegemist tootega nagu iga teine. See tähendab, et turule võib sattuda ka defektseid seadmeid. Meditsiiniseadmete defektid võivad aga põhjustada väga tõsiseid tagajärgi. Kui teie või teie lähedane on saanud kannatada sellise toote poolt, siis kindlasti pöörduge kindlustusseltsi või meie poole.

Te ei pea ootama, et midagi juhtuks.
Ka kahtluste korral saate meid kohe teavitada, kas helistades meile või saates kirja [email protected]

 


Eestis levitatavad meditsiiniseadmed on leitavad meditsiiniseadmete ja abivahendite andmekogust. Te saate sealt vaadata Eestis turul olevaid meditsiiniseadmeid ning leida ka, kas konkreetne seade on Eesti Haigekassa või Sotsiaalkindlustusameti poolsetes hüvitamiste nimekirjades.

Tasub ära märkida, et andmekogus ei ole kõik Eestis levitatavad meditsiiniseadmed, vaid ainult kõrgemasse riskiklassi kuuluvad seadmed. Kõige madalama riskiklassi ehk I riskiklassi ja in vitro diagnostikameditsiiniseadmete levitamisest teavitamine ei ole Eestis kohustuslik.