Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

 

 TAGASI COVID-19 LEHELE »

Mis vahe on liikumispiirangul, eneseisolatsioonil ja karantiinil?

 

LIIKUMISPIIRANG

 • Juhul kui saabute välisriigist, kehtib Teile liikumispiirang.
  Teabe riikide ja liikumispiirangute kohta Eestisse saabujatele leiab Välisministeeriumi kodulehelt »

 • Kui koroonaviiruse test osutub positiivseks, on Teil keelatud lahkuda oma elukohast alates koroonaviiruse diagnoosimisest kuni tervenemiseni.  Elukohast võib lahkuda vaid tervishoiutöötaja või politseiametniku korraldusel või hädajuhtumi korral, kui ohus on Teie elu või tervis. Positiivse diagnoosi saanud inimese perele kehtib samasugune liikumisvabaduse piirang.

  •  Erandina võib haigustunnuste puudumisel lahkuda oma elukohast juhul, kui:
   • pereliige on tervishoiutöötaja või muid hädaolukorra lahendamiseks vajalikke teenuseid osutav inimene
   • kui ta hangib elukoha või viibimiskoha läheduses igapäevaseks toimetulekuks hädavajalikku ja see ei ole muul viisil võimalik. Seejuures tuleb järgida kõiki avalikus ruumis liikumise piiranguid
   • kui elukohas on välistatud igasugune kontakt koroonaviiruse diagnoosi saanud isikuga
   • õues viibimiseks, kui järgitakse kõiki varem kehtestatud liikumisvabaduse piiranguid avalikus kohas
 • Kolmandatest riikidest saabujad peavad riiki saabudes tegema SARS-CoV-2 testi. Kuni negatiivse testitulemuse teada saamiseni tuleb neil viibida oma elukohas või püsivas viibimiskohas. Kuue päeva möödudes tuleb teha teine test ja kui ka see on negatiivne, siis võivad nad suunduda tööle.

 • Liikumisvabaduse piirangute puhul ei saa inimene haigushüvitist, v.a. haigustunnuste tekkimisel.
   

Liikumispiirang, kui saabud välisriigist

Kui riiki saabumisel või 72 h enne Eestisse saabumist on tehtud esimene PCR koroonatest ning selle tulemus on negatiivne, tuleb 6 esimest päeva olla piiratud eneseisolatsioonis ehk käia tohib küll tööl, et täita edasilükkamatuid ja vältimatult vajalikke töökohustusi tööandja otsusel ja elukoha lähedal poes, kuid vältida tuleb mittevajalikke kontakte. 

Mitte varem kui 6 päeva pärast esimese testi tulemuse saamist tuleb teha teine PCR test ning kui ka see on negatiivne, saab jätkata tavapärast elu. See tähendab, et inimesele ei rakendu pärast kahte negatiivset testi 10-päevane liikumisvabaduse piirang, mis kehtib kõigile neile riskiriikidest tulijatele, kes kahte testi ei tee.
NB! Lugeda tuleb selliselt, et testi tegemise päev on 0-päev ehk esmaspäeval testi teinud isik saab teise testi teha mitte varem kui pühapäeval.

Kahe testi vahelisel perioodil peab järgima liikumisvabaduse piirangut. Varem kui kuue päeva pärast tehtud teine test ei lühenda eneseisolatsiooni.

Testimise kohta saad lugeda täpsemalt siit »

Teabe riikide ja liikumispiirangute kohta Eestisse saabujatele leiab Välisministeeriumi kodulehelt »

 

ENESEISOLATSIOON

 

KARANTIIN

 • Karantiini korral ei tohi inimene oma elukohast või püsivast viibimiskohast lahkuda, selle saab kehtestada Vabariigi Valitsus oma korraldusega või Terviseameti haldusaktiga, kui on oht eriti ohtliku või uudse ohtliku nakkushaiguse leviku oht nakkuskoldest väljapoole (NETS § 27).
 • Karantiini puhul saab haigushüvitist.
 

Teabe riikide ja liikumispiirangute kohta Eestisse saabujatele leiab Välisministeeriumi veebilehelt »

 

Liikumispiirangust vabastamine

NB! Terviseametil ei ole õigust vabastada Eestisse saabunud isikuid Vabariigi Valitsuse korraldusega kehtestatud liikumisvabaduse piirangutest ega lühendada liikumisvabaduse piirangu pikkust.

 

PIIRIÜLETAJA DEKLARATSIOON

Eestisse saabudes on piiriületaja kohustatud riigipiiri ületamisel esitama Terviseametile järgmised andmed:

 • piiriületaja isikuandmed (ees- ja perekonnanimi, isikukood või sünniaeg, reisidokumendi number, sugu ja kodakondsus);
 • piiriületajaga koos reisinud alaealise lapse isikuandmed (ees- ja perekonnanimi, kodakondsus);
 • piiriületaja kontaktandmed (e-postiaadress, telefoni number, elukoha või püsiva viibimiskoha postiaadress);
 • reisimisega seotud andmed (riik, kust Eestisse saabuti, saabumise kuupäev ning riigid, mida reisi jooksul läbiti, sealhulgas riigid, kus toimusid vahemaandumised või ümberistumised, isegi kui isik ei väljunud transiitalalt, ning välismaalase viibimiskoha andmed Eestis);
 • immuniseerimise ja testimise andmed (andmed nakkushaiguse COVID-19 läbipõdemise kohta, andmed nakkushaiguse COVID-19 suhtes vaktsineerituse kohta).

Piiriületaja deklaratsiooni saab täita kolm päeva enne Eestisse saabumist või saabumise päeval aadressil: iseteenindus.terviseamet.ee

Pärast deklaratsiooni esitamist saadetakse täidetud ankeet Teie e-posti aadressile. Palume täidetud ankeet hoida alles digitaalselt või paberil, et seda vajadusel piiril esitada.

Deklaratsiooni saab täita ka paberkandjal (DOCX). Rohkem informatsiooni leiab Politsei- ja Piirivalveameti kodulehelt.