Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

 

 TAGASI COVID-19 LEHELE » 

Lihtsustatud karantiin ja testimine koolides

 

Kui lähikontakt COVID-19 viiruse kandjaga toimus lasteaias või -hoius, üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses, peavad lapsed ja noored, kes ei ole COVID-19 haiguse vastu vaktsineeritud või COVID-19 haiguse läbipõdenud, jääma lihtsustatud karantiini. See tähendab, et:

 • <12-aastased lapsed saavad jätkata üldhariduskoolis ja lasteaias või -hoius käimist ilma täiendava testimiseta.
 • 12–18-aastased (kaasa arvatud) ning isikud, kes saavad 2021/2022 õppeaasta kestel 19-aastaseks, saavad jätkata üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses käimist vaid siis, kui täidetakse järgmised tingimused:
  •   Viivitamatult tuleb teha kiirtest haridusasutuses. Kiirtesti tulemus on negatiivne ja haigustunnused puuduvad.
  •   72 tundi peale kiirtesti tulemust tuleb teha RT-PCR test. RT-PCR testi tulemus on negatiivne ja haigustunnused puuduvad.
 • Nii positiivse antigeeni kiirtesti kui ka RT-PCR testi korral tuleb võtta ühendust perearstiga ning jääda koju. Sellisel juhul lihtsustatud karantiinikord enam ei kehti.
 • Lihtsustatud karantiiniperioodi jooksul ei ole lubatud käia avalikes kohtades (kinos, kohvikus, teatris jms), osaleda huvitegevuses ja üritustel. See tähendab, et 10 päeva jooksul pärast viimast lähikontakti võib käia vaid lasteaias või -hoius, üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses.
 • Kui klassis on uus haigestunu, siis temaga lähikontaktis olnud õpilaste lihtsustatud karantiini periood algab otsast peale, lõppedes 10 päeva pärast viimast kontakti haigega.
 • Kui täielikult vaktsineerimata õppija lähikontakt toimub väljaspool üldharidus- või kutsekooli, peab ta vanusest sõltumata jääma karantiini tavapärases korras.
 • Kui õpilane ei ole nõutud teste teinud, peab õpilane jääma tavapärases korras karantiini.
 • Kui õpilane on COVID-19 haiguse läbipõdenud või selle vastu vaktsineeritud, siis ta ei pea karantiini jääma ega koroona teste tegema.

Haridus- ja noorsootööasutuses toimunud lähikontaktist tuleb esimesel võimalusel teavitada terviseameti regionaalosakonda, kes annab edasised suunised.

   ● Põhja regionaalosakondPROvastutav@terviseamet.ee, 5557 5808
   ● Lõuna regionaalosakondlounavastutav@terviseamet.ee, Tiia Luht, osakonnajuhataja, 5596 8964, tiia.luht@terviseamet.ee
   ● Ida regionaalosakond – Marje Muusikus, osakonnajuhataja, 525 3622, marje.muusikus@terviseamet.ee; idaro@terviseamet.ee
   ● Lääne regionaalosakond – Kadri Juhkam, osakonnajuhataja, 5842 9096, kadri.juhkam@terviseamet.ee  

 

Õpilaste testimine koolis

 

>12-aastaste COVID-19 haiguse suhtes vaktsineerimata/läbi põdemata koolikeskkonnas lähikontakti sattunud õpilastele tuleb teha viivitamata antigeeni kiirtest, selle viib läbi kooliõde. Kooliõe puudumisel korraldatakse n-ö kontrollitud antigeeni kiirtestimine. Täpsemad juhised antigeeni testimise kohta leiate lingilt testimine haridus- ja noorsootööasutustes (PDF).

72 h pärast kontkati tuleb teha RT-PCR analüüs. Analüüsi tehakse kurguloputusvedelikust, mille kogumisel juhendab õpilasi kooliõde. Tarvikud kurguloputusvedeliku kogumiseks saavad kooliõed enda piirkonna terviseameti regionaalosakonnalt (kontaktid ülevalpool).

 


VIDEO: SARS-CoV-2 tuvastamine
kurguloputusvedelikust RT-PCR meetodil

 

VIDEO 30.08.21 toimunud koolitusest: 
SARS-CoV-2 tuvastamine kurguloputusvedelikust
(Terviseameti terviseohutuslabori nakkusohutuse labori juhtiv spetsialist Liisa Lilje)