Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Kas perearst või EMO?

Ootamatult tekkiva tervisehäire puhul tekib igaühel küsimus, kust saada kiiresti abi. Vajalikku esmast abi osutab perearst või pereõde Sinu perearstikeskuses.

Haiglate erakorralise meditsiini osakonnas (EMO) pakutakse vältimatut abi ehk meditsiiniabi, mille osutamise edasilükkamine või osutamata jätmine võib põhjustada abivajaja surma või püsiva tervisekahjustuse.

Eesti Perearstide Seltsi poolt koostatud infolehed aitavad otsustada, millisesse tervishoiuasutusse tuleks probleemiga pöörduda. 

 

Perearst või EMO

Võrreldes EMOga, kus isepöördujate keskmine ooteaeg ületab nelja tundi, saab visiiti perearsti ja pereõe juurde planeerida. Samuti on võimalik saada visiidi ajal perearstikeskuses rohkem teavet oma haiguse olemuse ning profülaktika kohta.

EMO fookuses on raskes seisundis patsiendi kiirdiagnostika ja ravi alustamine. EMOsse minge juhul, kui kahtlustate, et teie või lapse tervislik seisund võib põhjustada surma või püsiva tervisekahjustuse. 

Selleks, et säästa nii oma aega kui ka tervishoiuasutuse ressurssi, soovitame valida sobivaima variandi. Käesolevad infolehed aitavad otsustada, millisesse tervishoiuasutusse oma probleemiga pöörduda. 

 

Infolehed

 

Allikas

Eesti Erakorralise Meditsiini Arstide Selts
Eesti Perearstide Selts