» Tervishoid » Uudised

Uudis

24.05.17 15:54

Terviseametis toimus EL ühtse välihaigla projekti töökoosolek

Terviseametis toimus 23.-24. maini Euroopa Liidu ühtse välihaigla projekti töökoosolek, kus lepiti kokku vajadusel loodava välihaigla meditsiiniline struktuur ja juhtimise korraldus.

EL ühtse välihaigla projektiga alustati käesoleva aasta jaanuaris, eesmärgiks leida vajadusel lahendus liikmesriikide kriisimeditsiini üksuste koondumiseks ühtseks välihaiglaks.  Ühtse välihaigla abistamise võimekus nii pakutavate tervishoiuteenuste kui ka reageerimisaja ning iseseisva tegutsemisvõime osas peaks olema märkimisväärselt parem senisega võrreldes.

Rahvusvahelise kriisabi pakkumisel on erinevad riigid teinud alati koostööd, kuid see on olnud tänaseni valdavalt juhtumipõhine.

Terviseametis toimunud kohtumisel osalesid Itaalia, Saksamaa, Belgia, Rumeenia, Slovakkia, Prantsusmaa, Taani ja Ühendkuningriikide rahvusvahelist meditsiiniabi pakkuvate organisatsioonide esindajad. Eksperdina osales töökohtumisel Iisraeli välihaigla asejuht.

Eesti on projekti partnerriigiks terviseameti kaudu. Meie vastutame ühtse välihaigla meditsiinilise lahenduse eest.

Eesti oma kriisimeditsiini rühm e välihaigla moodustati 1997 aastal ja esimest korda andis Eesti välihaigla meditsiiniabi 2005. aastal Indoneesias. Terviseamet koordineerib Eesti välihaigla tegevust alates 2015. aastast koostöös Välisministeeriumi ja Päästeametiga.  Sellest ajast alates on Eesti välihaiglat asutud tugevamalt integreerima ka siseriikliku erakorralise meditsiiniabi võimekusega.

Euroopa Liidu välihaigla projekti finantseerib Euroopa Komisjon ja seda kaasrahastatakse Eesti riigieelarvest.

 


 
Viimati uuendatud:  teisipäev, 24 november 2009 09:57