» Tervishoid » Uudised

Uudis

30.03.10 17:35

Terviseamet hangib kiirabile sidetehnikat

Eile (29. märtsil) kuulutas Terviseamet välja esimese rahvusvahelise riigihanke, mille raames soovitakse osta kõikidele Eesti kiirabibrigaadidele ja aktiivravihaiglate erakorralise meditsiini osakondadele kaasaegset raadiosidetehnikat.

Riigihanke väljakuulutamine sai võimalikuks tänu 25. veebruaril 2010 allkirjastatud Eesti- Šveitsi koostöölepingule. Selle tulemusena saab Terviseamet projekti elluviimiseks Šveitsi riigilt tagastamatut abi 1 280 000 Šveitsi franki, millele lisandub Eesti-poolne 15% kaasfinantseerimine.

Lisaks raadiosidevahenditele soetatakse projekti abil järgnevate riigihangetena ka mobiilsed arvutitöökohad kiirabiautodesse, luuakse ja juurutatakse nende tarvis spetsiaalne tarkvara, kiirabiautod varustatakse internetiühendusega ning korraldatakse kiirabi ja haiglate EMO-personali koolitus. Kogu projekt lõpeb 2011 suvel.

Selleks ajaks tagatakse ka kiirabibrigaadide liidestumine e-tervise infosüsteemidega ja e-kiirabi keskse infosüsteemi töölerakendumine. Projekt on juba käivitunud ja sellega tegeleb E-tervise sihtasutus.

Kolmas oluline projekt, mis osaliselt samuti on mõeldud kiirabi arendamiseks, on Siseministeeriumi ja häirekeskuse juhitav Eesti-Šveitsi koostööprojekt, mille tulemusena valmib muuhulgas kiirabibrigaadide geograafilise positsioneerimise süsteem.

 

 

Tervishoiuamet ja kiirabi eksperdid on alates 2007. aastast ettevalmistanud e-kiirabi infosüsteemi arendamist, mille peamine eesmärk on kiirabiteenuse kvaliteedi ja kättesaadavuse parandamine ning ühtlustamine Eestis.

 


 
Viimati uuendatud:  teisipäev, 24 november 2009 09:57