Kiirabibrigaadi pidajad

2014. aastast tegutseb Eestis kokku 11 kiirabiasutust varasema 24 asemel, nende hulgas on ka SA TallinnaLastehaigla, mis ei ole operatiivarvestuses. Viis suuremat kiirabiasutust on Tartu kiirabi (23 brigaadi), Tallinna kiirabi (22 brigaadi), Karell kiirabi (18 brigaadi), PERHi kiirabi (14 brigaadi) ning Pärnu Haigla kiirabi (9 brigaadi). Teistest asutustest osutavad kiirabiteenust Narva Haigla (4 brigaadi), Kuressaare Haigla (3 brigaadi), Lõuna-Eesti Haigla (3 brigaadi), Tõrva Tervi­sekeskus (3 brigaadi), Valga Haigla (3 brigaadi) ning Tallinna Lastehaigla (1 brigaad).

2015. aasta 15. juuni seisuga töötab riigis kokku 102 kolmeliikmelist kiirabibrigaadi. Kiirabi­ arstibrigaade on 21, ülejäänud on õebrigaadid. Arstibrigaadide hulka kuuluvad ka kuus reanimobiilibrigaadi, kolm Tallinnas ja kolm Tartus.

Lisaks on Tallinna Kiirabis tööle rakendatud õebrigaade vajadusel abistav  kaheliikmeline arstibrigaad ning suvekuudel toimetab Tallinna kesklinnas kiirabi rattapatrull.

PERH-il on Kihnu, Ruhnu ja Vormsi saarel aastaringselt tööle rakendatud esmaste abistajate kaheliikmelised mobiilsed brigaadid, samuti töötab PERH-is ööpäevaringselt õebrigaade ja väikesaarte esmaseid abistajaid konsulteeriv arst.

Karell Kiirabi koosseisus alustas sel 2015. aastal tööd kaheliikmeline kiirabi õebrigaad asukohaga Iisakus. 

Vaata kiirabiasutusi, kellega Terviseamet on sõlminud lepingud viieks aastaks. 

Tallinna Kiirabi, Lisa 3
AS Karell KiirabiLisa 3
SA Tartu Kiirabi, Lisa 3
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Lisa 3
SA Pärnu Haigla, Lisa 3 
SA Narva Haigla, Lisa 3
SA Kuressaare Haigla, Lisa 3
AS Valga Haigla, Lisa 3
AS Lõuna-Eesti Haigla, Lisa 3 
OÜ Tõrva TervisekeskusLisa 3
Tallinna Lastehaigla SALisa 3

 
Viimati uuendatud:  teisipäev, 5 september 2017 14:43