Uudis

31.05.16 11:51

Riik soovib anda vastsündinutele automaatselt perearsti

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastamisele tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise eelnõu, millega soovitakse vastsündinud määrata kohe pärast sündi ema perearsti nimistusse. Sellega muutuks lapsele perearsti saamine lihtsamaks, kuna vanemad ei pea eraldi täiendavat taotlust tegema. 

Tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise eelnõu kohaselt soovitakse alates 2017. aastast vastsündinud määrata kohe pärast sündi ema perearsti nimistusse. See tähendab, et lapse sündides määratakse talle automaatselt ema perearst. Vastsündinu perearsti nimistusse saamise avaldus tuleb uue korra järgi esitada vaid juhul, kui ema soovib lapsele teist perearsti või  kui emal perearst puudub.

Ühtlasi tuletame meelde, et kehtivaid andmeid oma perearsti kui ka oma lapse perearsti kohta saate vaadata portaalist "Minu e-tervis" ID- kaardi või mobiil-ID-ga sisse logides andmeväljas „minu andmed“. https://www.digilugu.ee/

Juhul, kui vajate perearstivalikul nõustamist, on teil võimalik kontakteeruda Terviseameti esmatasandi tervishoiu osakonnaga elektronposti aadressil ive.vikstrom|ä|erviseamet.ee või telefonil 650 9850.

Perearsti valimise ja vahetamise täpsem info (sh lapsele perearsti valimine)  on leitav Terviseameti kodulehelt.

Kavandatav seadusemuudatus peaks jõustuma 1. jaanuarist 2017. 


 
Viimati uuendatud:  reede, 15 märts 2013 15:09